Facebook Güvenlik Kontrolü özelliğini Android uygulamasına getirdi

facebook güvenlik kontrolü

Facebook, hesaplara daha fazla güvenlik önlemi eklenmesine yardımcı olan Güvenlik Kontrolü özelliğini geçtiğimiz temmuz ayında masaüstünde kullanıma sunmuştu. Söz konusu araca artık sosyal paylaşım sitesinin Android uygulaması üzerinden de erişilebilecek.

Facebook Güvenlik Kontrolü, sadece birkaç dakika içinde kullanılmayan tarayıcı ve uygulamalardan çıkış yapılmasını, birisi yeni bir bilgisayar veya telefondan Facebook hesabına giriş yapmaya çalıştığı zaman hesap sahibine gönderilen bildirimlerin etkinleştirilmesini ve şifre koruma yöntemlerinin öğretilmesini sağlıyor.

Artık neredeyse her gün internetteki güvenlik problemlerine ilişkin bir habere rastlandığına dikkat çeken Facebook, kullanıcılarının hesaplarını korumaları için güvenlik kontrollerinden haberdar olmaları gerektiğini vurguluyor.

Facebook Güvenlik Kontrolü’ne Yardım Merkezi üzerinden erişiliyor

Sosyal paylaşım sitesi, kötü bir deneyim yaşamadan gerekli güvenlik önlemlerini almanın öneminin de altını çiziyor. Facebook Güvenlik Kontrolü’ne sosyal paylaşım sitesinin Android uygulamasında bulunan Yardım Merkezi üzerinden erişilebiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...