Exxen ilk günlerinde ne kadar ilgi gördü; Acun Ilıcalı açıkladı

Acun Ilıcalı’nın bir süredir beklenen internet üzerinden yayın servisi Exxen, 1 Ocak tarihi itibarıyla yayına başladı. TV ve YouTube dünyasından ünlü yapımcıların içerikleriyle yola çıkan Exxen, sancılı bir başlangıç yapsa da, gördüğü ilgi dikkate değer sayılır. Acun Ilıcalı, Instagram hesabı üzerinden Exxen abone sayısı ile ilgili ilk rakamı paylaştı.

Exxen kullanıcı kayıtları 31 Aralık akşamı alınmaya başlandı. Ancak bizim de gördüğümüz kadarıyla, kayıt sırasında birçok sorun yaşanmaktaydı. Kullanıcı arayüzünde Türkçeleştirilmemiş bölümler de dikkat çekiyordu. Anlaşılan o ki, Exxen’in geliştirilmesi sırasında hazır bir paket kullanılmış. Neyse ki, yaşanan sorunlar geride kalan üç gün içinde giderildi ve sistem şu anda düzgün şekilde kullanılabiliyor.

Yaşanan sorunlara rağmen, Exxen yoğun bir kullanıcı ilgisiyle karşılaşmışa benziyor. 7 gün boyunca ücretsiz deneme imkanı sunulan servisi ilk üç günde 500 binden fazla kişi üye olmuş. Tabii ki, bunların ne kadarlık bir kısmının paralı üye olarak devam edeceğini zamanla göreceğiz.

exxen kullanıcı sayısı

Exxen üyelik ücretleri de servis için üye alımının başlamasıyla birlikte ortaya çıkmıştı. Aylık 9,90 TL’lik ücrete sahip bir paketin olacağı biliniyordu. Ancak daha sonra bu paketi seçenlerin reklamları görmeye devam edeceği ortaya çıktı. Eğer reklamsız ve içerikleri internet bağlantısı olmadan da izleme imkanı sunan bir deneyim isterseniz, o hâlde ayda 19,90 TL ödemeniz gerekecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dropbox için yeni dosya dönüştürücüsü ve hızlı fotoğraf yüklemeleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Discord Threads adlı ileti dizileri özelliğini kullanıma sundu

Exxen içeriklerine baktığımızda, dikkat çekici dizilerin ve şovların olduğunu görüyoruz. Haluk Bilginer, Burçin Terzioğlu gibi isimlerin dizileri veya Tolga Çevik gibi bir ismin ilgi gören şovuyla internete taşınmış olması dikkate değer. Bu arada YouTube ünlülerinin de şovları ilgi çekecektir. Film konusundaysa Exxen şu an için zayıf görünüyor. Diğer servislerle rekabet için bu alana da yatırım yapmak gerekecektir.

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...