Dynabook Satellite Pro serisi 11. nesil Intel işlemcilerle yenilendi

Dynabook, iş ve eğitim pazarlarını hedefleyen üç dizüstü bilgisayarındaki yenilikleri duyurdu. Dynabook Tecra A30-J ve Satellite Pro L50-J modelleri 11. nesil Intel Core işlemciler ve DDR4 bellek teknolojisi ile güncellenirken; Satellite Pro C40-G artık 10. Nesil Intel Celeron işlemci ve 16 GB’a kadar DDR4 bellek seçenekleri ile geliyor.

C40-G, Celeron işlemci seçeneklerinin de eklenmesiyle daha geniş bir teknik özellik ve fiyat aralığı yelpazesini karşılıyor. Böylece bütçe konusunda hassas olan profesyoneller ve öğrenciler için ideal bir seçim haline geliyor.

Yenilenen cihazların her birinin taşınabilirlik, üretkenlik ve kullanılabilirlik ön planda tutularak hazırlandığı belirtildi. 1,2 kg ağırlığında olan ve 14 saate kadar pil ömrü sunan 13,3 inç  ekranlı A30-J, kullanıcıların nerede olurlarsa olsunlar, gün boyu üretken kalmalarını sağlıyor. 1,7 kg ağırlığında olan 15 inç L50-J, tek şarjla 10 saate kadar kullanım sağlarken; 1,5 kg ağırlığındaki 14 inç C40-G ise 8 saate kadar kullanım sunuyor.

Yansıma önleyici mat ekrana sahip dar çerçeve tasarımı, ekran türleri ve parlaklık düzeyleri cihazları zorlu aydınlatma koşullarında kullanım için de ideal hâle getiriyor. Büyük bir klavye ve ClickPad ile donatılan üç cihaz da tüm gün rahat yazma ve gezinme için Precision Touchpad desteğine sahip.

Kullanıcıların bakteri oluşumundan korunabilmeleri için Satellite Pro C40-G’nin boyalı yüzeylerinde özel bir antibakteriyel boyanın tercih edildiği belirtildi. Böylelikle cihaz sahipleri, dizüstü bilgisayarlarının bakteriler için üreme alanı olmayacağından emin olabilecek.

Dynabook Satellite Pro serisinin yeni üyeleri gelecek ay çıkacak

Her biri farklı port ve bağlantı seçenekleri ile tasarlanan cihazlar, kullanıcıların bulundukları yerden bağımsız olarak üretkenliklerini sürdürmelerine olanak tanıyor. USB Type-C bağlantı noktası şarj, bağlantı, görüntü ve veri transferi işlevleri sağlarken, tam boyutlu HDMI bağlantı noktası ve isteğe bağlı USB-C istasyonu daha fazla çevresel bağlantı seçeneği sunuyor. Bu seçeneklere ek olarak C40-G ve A30-J modelinde iki, L50-J modelinde ise üç adet USB 3.1 bağlantı noktası bulunuyor. Mikro SD kart yuvası ise taşınabilir depolama alanı ihtiyaçlarını karşılıyor.

Dynabook Satellite Pro serisinin yeni üyeleri ve Tecra A30-J, şubat ayı içinde piyasaya sürülecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER