DuckDuckGo Mac tarayıcısının beta testi başladı

google news abone ol

DuckDuckGo kullanıcılarının uzun süredir beklediği masaüstü tarayıcısını sonunda duyurdu. Gizliliğin ön planda olduğu tarayıcı önce Mac’te kullanıcılarla buluşacak. Windows versiyonu ise daha sonra yayınlanacak. DuckDuckGo Mac uygulaması yayınlanmadan önce sadece mobil cihazlarda mevcuttu. Uygulamanın henüz beta testi aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Tarayıcıda varsayılan arama motoru olarak, tahmin edilebileceği gibi, DuckDuckGo kullanılıyor. Smarter Encryption (Daha Akıllı Şifreleme) özelliği ise web sayfalarının HTTPS versiyonlarının daha sık kullanılmasını sağlayacak.

Takip yazılımlarının engellenmesi, e-posta koruması ve tek bir tıklamayla tüm sekmeleri kapatan ve verileri temizleyen Fire Button da DuckDuckGo’nun Mac versiyonunda kullanıcıları bekleyen özellikler arasında yer alıyor.

Arama geçmişi, yer imleri ve şifreler gibi veriler sadece sistem üzerinde saklanacak. Kullanıcılar diğer tarayıcılar ve şifre yöneticilerindeki yer imlerini ve şifrelerini de DuckDuckGo’ya taşıyabilecek.

duckduckgo macDuckDuckGo kullanıcıların sürekli karşılarına çıkan çerez onayı bildirimlerine de son verecek. Kullanıcılar mümkün olduğunca çok sayıda çerezi reddettikten sonra bazı sitelerde bu bildirimler otomatik olarak engellenecek. İlk olarak internet sitelerinin yarısında kullanımda olacak bu özellik, giderek daha fazla siteye ulaşacak.

DuckDuckGo’nun gizlilik bölümünde hangi internet sitelerinin kullanıcıları takip etmeye çalıştığı da görülecek. Tarayıcıyla kullanıcılar belli internet sitelerinden verileri temizleyebilecek ve ekstra güvenlik önlemleriyle yakın zamanda görüntüledikleri sitelere geri dönebilecek.

DuckDuckGo Mac tarayıcısının beta testine şu an için sadece davetiye sahibi kullanıcılar katılabiliyor. Bekleme listesine kaydolmak isteyenlerin DuckDuckGo mobil uygulamasını indirmesi veya en güncel sürüme geçiş yapması gerekiyor. Uygulamanın ayarlar menüsü üzerinden bekleme listesine kayıt yaptırılabiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

Netflix Emily in Paris’in yeni sezon fragmanını paylaştı

Emily in Paris 3. sezon bölümleriyle çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yeni bölümler için geri sayım devam ederken, Netflix dizinin 3. sezonunu resmi fragmanını ve...

Microsoft’tan Windows 11 yüklü sistemlerde yaşanan oyun sorunlarını çözen güncelleme

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına bazı oyun performansı sorunlarını gideren bir güncellemenin önizlemesini sunuyor. Yazılım üreticisi, en son 2022 Güncellemesine (22H2) yükselten bazı Windows 11...

ÖNE ÇIKANLAR