David Bowie ölümünün ardından Vevo’da rekor kırdı

david bowie vevo

David Bowie’nin 10 Ocakta hayata gözlerini yummasının ardından hayranları, sanatçının şarkılarını tekrar dinlemek ve saygılarını tekrar göstermek adına çeşitli video servislerine ve sitelerine akın etti. Bu ilgi sayesinde, ölümünün ardından da olsa, David Bowie Vevo’da yeni bir rekora imza attı. Müzik videoları platformundan yapılan açıklamada, Bowie’nin katalogunun 11 Ocak tarihinde 51 milyon görüntüleme sayısına ulaştığı ifade edildi.

YouTube üzerinden gerçekleşen izlemelerin de bu sayıya dahil olduğunu da belirtmek gerekiyor. Daha önceki rekor, yeni şarkısı Hello’nun yayınlanmasının ardından 23 Ekimde Vevo üzerinde 36 milyon görüntüleme sayısına ulaşan Adele’e aitti.

Vevo, Bowie’nin katalogunun görüntüleme sayısının 11 Ocakta önceki yedi güne kıyasla yüzde 5198 oranında arttığını duyurdu. Sanatçının ölümünden kısa bir süre önce yayınlanan son albümü Blackstar’da bulunan Lazarus, 11.1 milyon izleyiciye ulaşarak 11 Ocakta Vevo’daki Bowie katalogunun en çok izlenen videosu oldu.

Sanatçının prodüktörü ve uzun süredir müzikal yol arkadaşı olan Tony Visconti, Blackstar ile sanatçının hayranlarına veda ettiğini söylemişti. Visconti, “Ölümü de yaşamından farklı değildi. Adeta bir sanat eseriydi. Blackstar’ı bizim için bir veda hediyesi olarak hazırladı.” sözlerini kullanmıştı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...