Cisco’nun Webex video konferans yazılımına sanal arka plan desteği

Cisco’nun Webex web konferans aracı da daha genç rakiplerini yakalamak için bazı popüler özellikleri bünyesine ekliyor. Video konferans için eklenen sanal arka plan desteği de bunlardan bir tanesi oldu. Kullanıcılar arka planlarına bulanıklaştırma efekti ekleyebilecekleri gibi, Webex’in ön yüklü olarak sunduğu bazı arka plan resimleri arasından da seçim yapabilirler.

Şu anda en popüler video konferans uygulaması olan Zoom ve rakipleri olan Google Meet ve Microsoft Teams kullanıcılarına arka planları için özelleştirilmiş görüntüler yüklemelerine izin veriyor.

Webex video konferans alanındaki en eski oyunculardan bir tanesi. 1995 yılında kuruldu ve 2007 yılında Cisco tarafından 3.2 milyar dolar karşılığında satın alındı. Özellikle bir kurumsal uygulama olarak kullanılıyor ve şirketleri hedefleyen bir pazarlama stratejisi var. Bireysel müşteriler ikinci planda yer alıyor, ancak son zamanlarda uzaktan yapılan görüşmelerin artması nedeniyle ücretsiz versiyonunda bireysel tüketicilere yönelik özellikler artırıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Google LaMDA ile her türlü varlıkla insan gibi konuşma imkanı tanıyacak

Son haftalarda Google ve Microsoft Zoom’u yakalamaya başladı. Microsoft, geçtiğimiz nisan ayında Teams uygulamasının 75 milyon aktif kullanıcı sayısına eriştiğini açıklamıştı. Google da Meet’in 100 milyon günlük toplantı katılımcı sayısını geçtiğini duyurmuştu.

Webex de rakipleri gibi, insanların evden çalıştığı ve eğitim gördüğü koronavirüs pandemisi döneminde kullanımda büyük artış kaydetti. Cisco, nisan ayında ortalama görüşme dakikası değerinin üçe katlanarak 25 milyara çıktığını açıklamıştı.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 büyük tasarım yenilikleri ve güvenlik özellikleri ile geliyor

Google'ın 2014'ten bu yana en radikal kullanıcı arayüzü değişikliği Android 12 ile birlikte duyuruldu. Android 12'nin yepyeni bir tasarım diliyle geleceği bir süredir konuşuluyordu...

MediaMarkt’tan futbol heyecanını artıracak fırsatlar

Süper Lig geçtiğimiz hafta sonu bitti, şampiyon ve ligden düşen takımlar belli oldu. Diğer ülke ligleri de yavaş yavaş neticeye kavuşuyor. Neyse ki, futbol...