vivo
vivo X80
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 9000
🧠
RAM
8GB / 12GB RAM
💾
Depolama
128GB / 256GB / 512GB
🔋
Pil
4500 mAh
⚡
Şarj
80WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.57 OIS (Zeiss)
🤖
OS
Android 12 (Funtouch 12)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | X80 |
| Çıkış Tarihi | Nisan 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Cosmic Black, Urban Blue |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 74.7 |
| Yükseklik (mm) | 163.3 |
| Kalınlık (mm) | 8.3 |
| Ağırlık (g) | 203 / 206 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1080 x 2400 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 386 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 120Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1500 |
| HDR Desteği | HDR10+ |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 9000 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.05 GHz Cortex-X2 + 3x2.85 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Mali-G710 MC10 |
| RAM | 8GB / 12GB |
| Depolama | 128GB / 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.57 OIS (Zeiss) |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.0 114° |
| Telefoto Kamera | 8MP f/3.4 periskop 5x OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss T* / OIS / Portrait |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4500 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (Funtouch 12) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI |
📰 vivo X80 Haberleri
26 Kasım 2025Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 5 ile amiral gemisi deneyimini daha uygun fiyatlı telefonlara taşıyor
22 Ekim 2024Qualcomm, Snapdragon 8 Elite’i tanıttı: Oryon CPU ve yüzde 40 daha hızlı GPU ile geliyor
09 Ekim 2023Vivo, Android 14 tabanlı Funtouch OS 14 güncellemesini duyurdu
14 Kasım 2022Vivo X90 serisinin tanıtım tarihi sızan videoyla ortaya çıktı
26 Ekim 2022Vivo X90 için Dimensity 9200 işlemci ve 120 Hz ekran iddiası
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
