vivo
vivo X80 Pro
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
Snapdragon 8 Gen 1
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
4700 mAh
⚡
Şarj
80WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.57 OIS (Zeiss T*)
🤖
OS
Android 12 (Funtouch 12)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | vivo |
| Model | X80 Pro |
| Çıkış Tarihi | Nisan 2022 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Cosmic Black, Ermitage White |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.3 |
| Yükseklik (mm) | 164.6 |
| Kalınlık (mm) | 9.1 |
| Ağırlık (g) | 215 / 219 |
| Malzeme | Gorilla Glass Victus ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1440 x 3200 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 517 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 1-120Hz (LTPO) |
| Maks. Parlaklık (nit) | 1500 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass Victus |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Snapdragon 8 Gen 1 |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (1x3.0 GHz X2 + 3x2.5 GHz A710 + 4x1.8 GHz A510) |
| GPU | Adreno 730 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.57 OIS (Zeiss T*) |
| Geniş Açı Kamera | 48MP f/2.2 114° |
| Telefoto Kamera | 12MP f/1.85 50mm 2x / 8MP f/3.4 125mm 5x periskop OIS |
| Ön Kamera | 32MP f/2.45 |
| Video Çözünürlüğü | 8K@24fps / 4K@60fps |
| Kamera Özellikleri | Zeiss T* / Çift tele / OIS / Gimbal |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 4700 |
| Kablolu Şarj (W) | 80W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.2 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 3.1 Gen 1 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 12 (Funtouch 12) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Zeiss AI |
📰 vivo X80 Pro Haberleri
09 Ekim 2023Vivo, Android 14 tabanlı Funtouch OS 14 güncellemesini duyurdu
14 Kasım 2022Vivo X90 serisinin tanıtım tarihi sızan videoyla ortaya çıktı
26 Ekim 2022Vivo X90 için Dimensity 9200 işlemci ve 120 Hz ekran iddiası
25 Ekim 2022Vivo X90 serisinin kamera sisteminin detaylarını anlattı, örnek fotoğraflar paylaştı
30 Eylül 2022Vivo X90 serisinde pil kapasitesini artıracak
Diğer vivo Telefonları
vivo
vivo Y600 Pro
- 6.83 inç" ekran
- MediaTek Dimensity 7300e
- 8 GB / 12 GB LPDDR5 RAM
- 10200 mAh (Si/C Li-Ion, yarı-katı hal) mAh
- 50 MP, f/1.8, PDAF
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500 Pro
- 6.67" ekran
- MediaTek Dimensity 7400
- 12GB RAM
- 7000 mAh
- 200MP f/1.69 OIS (Samsung ISOCELL HP5)
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y500
- 6.77" ekran
- MediaTek Dimensity 7300
- 8GB / 12GB RAM
- 5000 mAh
- 50MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
vivo
vivo Y400 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 4 Gen 2
- 8GB RAM
- 6000 mAh
- 50MP f/1.79 OIS (Sony IMX852)
Fiyat belirtilmemiş
