📱
Infinix
Infinix Note 60 Ultra 5G
📺
Ekran
6.78"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8400 Ultimate
🧠
RAM
12GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB
🔋
Pil
7000 mAh
⚡
Şarj
100WW
📷
Ana Kamera
200MP f/1.75 OIS (1/1.4" Samsung HPE 2x lossless)
🤖
OS
Android 16 (XOS 16)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Infinix |
| Model | Note 60 Ultra 5G |
| Çıkış Tarihi | Mart 2026 |
| Çıkış Yılı | 2026 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Torino Black, Monza Red, Amalfi Blue, Roma Silver |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 77.2 |
| Yükseklik (mm) | 162.3 |
| Kalınlık (mm) | 7.9 |
| Ağırlık (g) | 220 |
| Malzeme | Gorilla Glass 7i ön / alüminyum arka + Gorilla Glass Victus (kamera adası) |
| Su/Toz Direnci | IP64 |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.78 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1208 x 2644 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 429 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4500 |
| HDR Desteği | Ultra HDR |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 7i |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8400 Ultimate |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Decacore (4x3.25 GHz A725 + 4x2.2 GHz A520) |
| GPU | Immortalis-G720 MC12 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB / 512GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 200MP f/1.75 OIS (1/1.4" Samsung HPE 2x lossless) |
| Geniş Açı Kamera | 8MP f/2.2 112° AF |
| Telefoto Kamera | 50MP f/2.8 3.5x periskop OIS (Samsung JN5) |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 4K AF |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
| Kamera Özellikleri | 200MP + 3.5x periskop / Pininfarina tasarım / JBL hoparlör / Arka dot-matrix ekran / Uydu |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 7000 |
| Kablolu Şarj (W) | 100W |
| Kablosuz Şarj (W) | 50W kablosuz |
| Ters Kablosuz Şarj | 10W ters wired + 10W ters kablosuz |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Var |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 16 (XOS 16) |
| Güncelleme Süresi | 3 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | Folax AI |
📰 Infinix Note 60 Ultra 5G Haberleri
19 Şubat 2026Infinix Note 60 Pro arka ekran ve sağlık ölçümü sunuyor
03 Aralık 2023Redmi Note 13 Pro ve Pro+ modellerinin Avrupa fiyatları ve özellikleri sızdırıldı
24 Kasım 2023iPhone 15 Pro Max 512 GB modelinde 2.000 TL'lik indirim var
01 Kasım 2023Apple’ın "Scary Fast" etkinliği sonundaki "iPhone ile Çekildi" ifadesi gerçekte ne anlama geliyor?
Diğer Infinix Telefonları
Infinix
Infinix Zero 40 4G
- 6.78" ekran
- MediaTek Helio G100
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 108MP f/1.75 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Infinix
Infinix Zero 40 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 8200 Ultimate
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 108MP f/1.75 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Infinix
Infinix Zero 30 4G
- 6.78" ekran
- MediaTek Helio G99
- 8GB RAM
- 5000 mAh
- 108MP f/1.75 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Infinix
Infinix Zero 30 5G
- 6.78" ekran
- MediaTek Dimensity 8020
- 12GB RAM
- 5000 mAh
- 108MP f/1.75 OIS
Fiyat belirtilmemiş
