📱
Apple
Apple iPad mini (6. Nesil)
📺
Ekran
8.3"
⚡
İşlemci
Apple A15 Bionic
🧠
RAM
4GB RAM
💾
Depolama
64GB / 256GB
🔋
Pil
5124 mAh
⚡
Şarj
20WW
🤖
OS
iPadOS 15 (19'a kadar)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Apple |
| Model | iPad mini (6. Nesil) |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2021 |
| Çıkış Yılı | 2022 |
| Durum | Durduruldu |
| Renk Seçenekleri | Uzay Grisi, Gümüş, Pembe, Mor, Yıldız Işığı |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 134.8 |
| Yükseklik (mm) | 195.4 |
| Kalınlık (mm) | 6.3 |
| Ağırlık (g) | 293 (Wi-Fi) / 297 (5G) |
| Malzeme | Gorilla Glass ön / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | yok |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 8.3 |
| Panel Tipi | IPS LCD (Liquid Retina) |
| Çözünürlük | 2266 x 1488 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 326 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 60Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 500 |
| HDR Desteği | HDR / P3 |
| Ekran Koruma | yok |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | Apple A15 Bionic |
| Üretim Süreci (nm) | 5nm |
| CPU | 6 çekirdek CPU (2P+4E) |
| GPU | Apple GPU 5 çekirdek |
| RAM | 4GB |
| Depolama | 64GB / 256GB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Arka Kamera | 12MP f/1.8 |
| Ön Kamera | 12MP f/2.4 ultrawide (Center Stage) |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 1080p@60fps |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5124 |
| Kablolu Şarj (W) | 20W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | yok |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.0 |
| NFC | Yok |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | iPadOS 15 (19'a kadar) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | yok |
📰 Apple iPad mini (6. Nesil) Haberleri
13 Kasım 2023Apple cihazlarda Wi-Fi 6E desteği ve kullanıcıların bilmesi gerekenler
20 Mart 2023En iyi iPad 2023: Farklı kişiler ve işler için hangi iPad modeli uygun?
13 Aralık 2022M2 işlemcili iPad Pro'lar için N11'de özel kampanya var
04 Nisan 2022AirPods Pro ipuçları: Uzamsal Ses ve bilmeniz gereken diğer özellikler
11 Ekim 2021iOS 15.0.2 ve iPadOS 15.0.2 güncellemeleri geldi, mutlaka güncelleyin
Diğer Apple Tabletları
Apple
Apple iPad Pro 13″ (M5)
- 13.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 10290 (38.99 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Pro 11″ (M5)
- 11.0" ekran
- Apple M5
- 12GB / 16GB RAM
- 8160 (31.29 Wh) mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad (11. Nesil)
- 11.0" ekran
- Apple A16 Bionic
- 8GB RAM
- 7606 mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş
Apple
Apple iPad Air 13″ (M3)
- 13.0" ekran
- Apple M3
- 8GB RAM
- 36.59 Wh mAh
- 12MP f/1.8
Fiyat belirtilmemiş

