Call of Duty Warzone mobil cihazlara geliyor

google news abone ol

Ücretsiz battle royale oyunu Call of Duty Warzone, yakında mobil cihazlarda oynanabilecek. Oyunun yayıncısı Activision tarafından Twitter’da yapılan paylaşımda, mobil versiyonun hazırlanmasında rol üstlenecek yeni personelin işe alınacağı belirtildi.

Yeni Warzone oyunu, serinin mobil cihazlara uyarlanan ikinci üyesi olacak. Daha önce 2019’da Call of Duty Mobile oyuncularla buluşmuştu. Warzone’un ikinci sezonu ise geçtiğimiz ay başlamıştı. Yeni mobil oyunun çıkış tarihi bilinmese de; gazeteci Tom Henderson’un verdiği bilgiye göre, oyun Playtest Cloud test platformuna eklendi.

Activision mobil açılımına başka oyunlar da ekleyecek. Testleri süren Diablo Immortal’ın mobil versiyonunun bu yıl içinde yayınlanması planlanıyor. Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma sürecinin 2023’te tamamlanması bekleniyor. Süreç tamamlanınca Activision’ın başarılı mobil biriminin yönetimi Microsoft’a geçecek.

Warzone’un mobil versiyonunu hazırlayan Activision, sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Cinsel taciz iddiaları nedeniyle açılan davalarla uğraşan şirket, bu iddialara konu olan onlarca çalışanını işten çıkartmış veya disipline vermiş durumda.

Call of Duty Warzone mobil versiyonunda çalışması için işe alınacak personel, ABD’nin Santa Monica şehrinde veya Digital Legends çatısı altında İspanya’nın Barselona şehrinde görev yapacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR