Bose’den üç yeni hoparlörlü güneş gözlüğü daha

Bose, güneş gözlüğü ve hoparlörü birleştirdiği Frames serisine üç yeni ürün ekledi. Şirket, Frames serisinde yola geçtiğimiz yıl iki ürünle çıkmıştı. Yeni modeller Tempo, Tenor ve Soprano adını taşıyor. Bose, yeni modellerin Alto ve Rondo’ya kıyasla daha iyi bir bas tepkimesine sahip olduğuna dikkat çekiyor.

Tıpkı selefleri gibi, yeni güneş gözlüklerinde de küçük hoparlörler bulunuyor. Kulağı baskılamayacak şekilde tasarlanan ses bileşenleri, müzik veya başka bir şey dinlerken ortam sesini duymayı da mümkün kılıyor.

Bose’nin yeni modellerinde geliştirilmiş bir mikrofon sistemi mevcut. Bu sayede telefon görüşmeleri sırasında ortam veya rüzgar sesinin kaliteyi düşürmesi engelleniyor. Frame serisinin yeni üyelerinde ses kontrolü için de parmağı sağ şakağın üzerine gelen kısmın üstünde hareket ettirmek yeterli oluyor.

Tempo’da ana malzeme TR90 isimli bir termoplastik materyal. Bu madde çok yüksek sıcaklıklara ve zorlu koşullara dayanabiliyor. Burun kısmında da özel tutacaklar sayesinde gözlüğün yüze daha iyi oturması sağlanıyor. 22 mm. hoparlörlerin bulunduğu Tempo’da kullanıcılar, saatte 40 kilometre hızla pedal çevirirken bile müzik sesini duyabiliyor.

USB-C uyumlu olan Tempo, sekiz saatlik bir pil ömrüne sahip. Gözlük için standart polikarbonun yanı sıra turuncu, mavi ve sarı renkli cam seçenekleri mevcut. Bu renklerin her biri ayrı bir kullanım amacına sahip.

Tenor

Günlük kullanım için tasarlanan Tenor ve Soprano ise 16 mm. hoparlörler taşıyor. İki model de 5,5 saatlik pil ömrüne sahip. Bose bu iki model için de farklı cam seçenekleri sunuyor.

Soprano

Bose Frames serisinin yeni üyelerinin hepsi 249.95 dolar karşılığında satılacak. Gözlükler, numaralı camlarla da kullanılabiliyor.

Sony A7 IV tanıtıldı: 33 MP sensör, 4K video kaydı

Sony, aynı zamanda A7 IV olarak da bilinen Alpha 7 IV fotoğraf makinesini/kamerasını tanıttı. A7 IV, Sony'nin 2018'de çıkarttığı giriş segmenti tam kare kamerası...

Apple Watch Series 7 söküm işleminde dikkat çekici detaylar – Video

Apple Watch Series 7'nin Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerde satışa sunulmasıyla birlikte, iFixit ekibi bu yeni Apple akıllı saatinin söküm işlemlerine zaman kaybetmeden...

Razer Zephyr RGB yüz maskesi satışa sunuldu

Duyurusu uzun süre önce yapılan Razer Zephyr akıllı yüz maskesi sonunda satışa sunuldu. RGB aydınlatmalı maskenin ABD'deki fiyat etiketinde 99.99 dolar yazıyor. 150 dolar...

Google Android üzerinde iş ve özel yaşamı ayırmayı kolaylaştıracak

Google, Android için sunduğu iş profili özelliğini daha fazla cihaza getirmeyi planlıyor. Söz konusu özellik, iş uygulamalarını ve kişisel uygulamaları ayırıyor. Kullanıcılar dilediklerinde bir...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun