Microsoft, GPT-4 destekli Bing yapay zekâ sohbetini daha paylaşılabilir kılıyor

Microsoft, GPT-4 destekli Bing Chat uygulamasında yaptığınız sohbetleri paylaşmayı daha kolay hale getirmek için Facebook, Twitter ve Pinterest’e yanıtları paylaşmanıza izin veren bir düğme ekliyor.. İnsanlar zaten sohbet robotunun söylediği ilginç ve bazen rahatsız edici şeyleri ekran görüntüleri ile paylaşıyordu, ancak şimdi Microsoft’un bu durumu benimsediği ve daha da iyileştirmeye çalıştığı görülüyor. Belki de bu Microsoft’un, kullanıcıların sistemi zorlayıcı noktalara getirdikten sonra sistemin etrafına yerleştirdiği tüm önlemlere daha fazla güvendiğinin bir işaretidir.

Cuma günü yayınlanan bir blog yazısında şirket, paylaşım düğmesini sergiliyor ve bununla yanıtı sosyal medyada paylaşmanın yanı sıra kalıcı bir bağlantı oluşturabileceğinizi belirtiyor. Bağlantıya tıklamak, sizin ve paylaşan kişinin yanıtını, alıntılarla birlikte dolduran Bing Chat penceresine götürüyor. Bir yandan diğer kişinin yanıtına bile devam edebilirsiniz. Yemek fikirleri hakkında verilen bir yanıt için bağlantıyı takip ettiğinizde, sohbetten yemeğin vegan versiyonlarını isteyebilir ve bunu alabilirsiniz.

microsoft bing chat gpt-4

Tam deneyimi yaşamak istiyorsanız, bağlantıyı Edge’de açmanız ve Bing Sohbet önizlemesine erişimi olan bir Microsoft hesabında oturum açmanız gerekiyor. (Şirket, teorik olarak bekleme listesi sistemi kullanıyor, ancak “bekleme listesine katıl” düğmesine tıkladıklarında insanları hemen kabul ediyor gibi görünüyor.) Bing Sohbet’e erişiminiz yoksa, Edge yine de paylaşılan yanıtı gösterecektir. Chrome veya Safari gibi diğer tarayıcılarla, sadece Edge’i indirmenizi söyleyen bir mesaj görürsünüz.

Paylaşım düğmesinin yanı sıra, Microsoft, botun sorularınıza daha hızlı yanıt vermesine olanak tanıyan “Dengeli” modda önemli ölçüde performansı artıran bir “optimizasyon” üzerinde denemeler yapıyor.

Ayrıca Microsoft, Bing’in “bağlamsal anlayışını” son bir hafta içinde geliştirdiğini ve Yaratıcı tonu kullanırken “daha büyük bağlam miktarlarını emme” yeteneği sağladığını söylüyor. Blog gönderisine göre, bu, daha önce olduğundan daha iyi metin özetlemeleri yapabilmesini sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra, Bing Chat’in kullanıcıların deneyimlerini paylaşmalarını ve topluluklarla etkileşimde bulunmalarını teşvik etmek için yeni bir adım attığı görülüyor. Microsoft’un daha güçlü ve güvenli bir sohbet botu deneyimi sağlamak amacıyla sürekli olarak güncellemeler ve geliştirmeler üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

Özetleyecek olursak, Microsoft, GPT-4 destekli Bing Chat’ini geliştirerek kullanıcıların sosyal medya platformlarında sohbetlerini ve AI tarafından verilen yanıtları daha kolay paylaşmalarını sağlamaya çalışıyor. Bu, şirketin kullanıcıların sistemi zorladıktan sonra eklediği güvenlik önlemlerine daha fazla güvendiğini gösteren bir işaret olabilir. Bu arada, Bing’in bağlamsal anlayışını ve metin özetleme becerisini geliştiren yeni güncellemelerle, sohbet botunun kullanıcılar için daha yararlı ve etkili bir hale gelmesi amaçlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Telegram sesi yazıya dönüştürme özelliğini tüm kullanıcılarına açıyor
Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun