Battlefield 2042’yi bekleyenlere kötü haber

Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042’yi bekleyenlere EA’den kötü haber geldi. 22 Ekim’de yayınlanması planlanan Battlefield 2042, yaklaşık bir aylık gecikmeyle 19 Kasım’da oyuncularla buluşacak.

Oyunun geliştiricisi Dice’ın stüdyo genel müdürü Oskar Gabrielson, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Battlefield’ın yeni nesil versiyonunu küresel pandemi döneminde geliştirmek, ekiplerimiz için daha önce karşılaşılmamış türden zorluklar yarattı. Oyunun ölçeği ve çapı itibarıyla çıkıştan hemen önce çalışanlarımızın stüdyoya dönmesini ummuştuk. Ancak mevcut koşullar bunun güvenli biçimde yapılmasını engelliyor. Ekiplerimiz evden sıkı çalışmaya devam etse de, Battlefield 2042’deki vizyonumuzu daha iyi yansıtmak adına zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz.”

Gabrielson, oyunun açık beta sürümünün bu ay içinde paylaşılacağını da açıkladı. Dolayısıyla oyuncular Battlefield 2042’yi kasım ayını beklemeden deneme imkanını da bulacak.

Battlefield 2042, çıkışı pandemiden etkilenen tek oyun değil. Örneğin, The Last of Us II geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle bir ay gecikmeli yayınlanmıştı. Halo Infinite ve Deathloop da rötarlı şekilde oyuncularla buluşmuştu. Battlefield 2042’yi PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X / S ve PC’de deneyimlemek mümkün olacak.

Apple 14 inç MacBook Pro modelini tanıttı, işte özellikleri

Apple, 18 Ekim etkinliğinde beklendiği üzere yeni MacBook Pro modellerini tanıttı. Şimdiye kadar dedikodusu yapılan birçok özelliğin yeni modellerle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni MacBook...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun