Asus ilk 42 inç 4K OLED oyun monitörünü tanıttı

Asus, CES 2022’de ROG Swift OLED oyun monitörünü gözler önüne çıkardı. Monitör için 48 inç (PG48UQ) ve 42 inç (PG42UQ) olmak üzere iki boyut seçeneği sunuluyor. 48 inç OLED’ler günümüzde sıra dışı olmasa da, 42 inç OLED’in bir inovasyon olduğu söylenebilir.

LG, 42 inç C2 OLED TV’sini CES 2022’de tanıtmıştı. Asus’un da bu boyutta bir oyun monitörünü duyuran ilk şirket olduğunu söylemek gerekiyor. Yeni monitörün fiyatları konusunda bilgi verilmese de, OLED panellerin varlığı nedeniyle fiyatların düşük olması beklenmiyor.

PG42UQ adını taşıyan 42 inç modelde kullanıcılara 4K çözünürlük sunuluyor. 1.000.000:1 kontrast oranına sahip olan monitör, 0.1 milisaniye tepkime süresiyle de dikkat çekiyor. 120 Hz yenileme hızı, DCI-P3 renk gamı için yüzde 98 kapsama, 10-bit renk ve HDR10 desteği de göze çarpan diğer özellikler oluyor.

Monitörde iki adet HDMI 2.1, iki adet HDMI 2.0, bir adet DisplayPort, ses girişleri ve USB hub’ı bulunuyor.

Asus ekranlarda yansıma engelleme özelliğinin bulunduğunu ve mikro dokulu kaplamayla en iyi seviyede renk doğruluğunun sağlandığını belirtti. Değişken yenileme hızı ve otomatik düşük gecikme modu da Asus’un yeni monitörünün özellikleri arasında yer alıyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun