Apple Music’e Top 100 listeleri geldi

Apple Music servisine Top 100 listeleri geldi. Hem ülke bazında listeler hem de küresel bazda en popüler şarkılar bu listelerde gösteriliyor.

Apple’dan yapılan açıklamada servise 116 listenin eklendiğini, bunların iOS 12 beta ve macOS Mojave beta kullanıcıları tarafından erişilebilir olduğunu kaydetti. Müzik uygulamasında yer alan Göz At sekmesi içinde göreceğiniz En Popüler bölümünde Günlük Top 100 başlığı bulunuyor. Buradan hem Türkiye hem de diğer tüm ülke listelerine erişebilirsiniz.

Spotify yıllardır bu tarz listeler sunarken Apple ise single’lar, albümler, çalma listeleri ve videolar için en popüler listeleri sunuyordu.

Apple Music’in faaliyet gösterdiği her ülke için o bölgedeki popüler parçalar listeleniyor. Ancak Apple’ın söylediğine göre, tüm listelere erişim bölgeden bölgeye değişiklik gösterebiliyor. Apple’ın en popüler listelerini ya da listeler içindeki parçaları kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Top 100 listeleri Apple Music üzerinden yapılan dinlemelere göre hazırlanıyor ve her gün güncelleniyor.

apple music top 100

Apple Music Android uygulamasına da yakında gelecek bir güncellemeyle birlikte en popüler listelerinin geleceğini kaydetti. Aynı zamanda tvOS 12 ile birlikte Apple TV cihazlarına da gelecek. Top 100 listeleri, iOS 12 beta ve macOS Mojave beta test kullanıcılarına yönelik bir güncellemenin kapsamında sunulmaya başlandı. Eğer iOS 12’yi önceden deneyimlemeye başlayanlardan değilseniz, yaklaşık bir on gün kadar, final sürümün yayınlanmasını beklemeniz gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

iPadOS 15 ile M1 iPad Pro’ların yüksek kapasiteli RAM’i daha fazla kullanılabilecek

Geçtiğimiz haziran ayında iPadOS 15'in ön gösterimi yapıldığında Apple'ın geliştiricilere uygulamalarında daha fazla RAM'den yararlanması imkanı sağlanacağı belirtilmişti. Bu sayede, özellikle iPad Pro'larda sunulan...

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....