Yeni Apple Music özelliğinin izleri iOS kodunda görüldü

Apple, Spotify’ın Spotify HiFi özelliğine yakında yanıt verebilir. 9to5Mac sitesi, iOS 14.6’nın ilk beta sürümünde Apple Music uygulaması için kayıpsız ve yüksek kaliteli ses desteğinin varlığını gösteren kodları ortaya çıkardı.

Kodlarda Dolby Atmos ve Dolby Audio’ya yönelik referansların da bulunduğu belirtildi. Ancak bu özelliklerin Apple Music’te desteklenip desteklenmeyeceği konusunda şimdiden kesin bir şey söylemek pek kolay değil.

Apple Music’te yüksek ses kaliteli bir paketin sunulabileceğine dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Bu paketin fiyatının da aylık 10 dolar civarında olacağı ve Apple’ın bu paketi bir tür “yükseltme” olarak üçüncü nesil AirPods ile birlikte sunabileceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni AirPods’un kısa süre içinde tanıtılması beklenmiyor. Apple’ın ilgili kodu iOS 14.6’nın ikinci beta sürümünden çıkarması, şirketin kodu iOS’e yanlışlıkla erken yerleştirdiğini gösteriyor. Apple’ın planlarını daha fazla açık etmek istemediği veya henüz nihai kararını vermediği söylenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube Shorts için içerik üretenlere toplam 100 milyon dolar ödeyecek

Apple Music için kayıpsız ses desteğinin iOS 14.6 sürümüyle birlikte sunulması, Spotify HiFi’a daha çıkmadan vurabilir. Spotify HiFi’ın 2021 bitmeden kullanıma açılması planlanıyor. Bu desteğin varlığı, AirPods Max’in satışlarının artmasına da yardımcı olabilir.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...