Apple MacBook Pro 14 ve 16 için mini-LED tedarikçisi buldu

google news abone ol

Apple MacBook Pro dizüstü bilgisayarların mini-LED ekranlarla yenilenmesi planının tedarik sıkıntıları nedeniyle sekteye uğradığına dair haberler bir süre önce gündeme gelmişti. Şirketin hâlihazırdaki tek mini-LED ekranlı cihazı olan 2021 model iPad Pro 12.9’un stoklarında da sıkıntı yaşadığı biliniyor. ABD’de söz konusu cihazın teslimatı için temmuz ayının ortasına veya sonlarına tarih veriliyor.

DigiTimes’ın haberine göre, Apple bu sıkıntıyı aşmak için aradığı iş ortağını buldu. Cupertino merkezli şirketin mini-LED panel tedariği için Osram Opto Semiconductors isimli şirketle anlaştı. Osram Opto’nun ürettiği mini-LED panellerin bulunduğu MacBook Pro’ların 2021’in ikinci yarısında piyasaya çıkabileceği belirtiliyor.

Apple’ın mini-LED MacBook Pro için 14 ve 16 inç ekran seçenekleri sunacağı söyleniyor. Şirketin Touch Bar’dan vazgeçeceği ve dizüstü bilgisayara MagSafe konnektörü ekleyeceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Yeni MacBook Pro’da sekiz çekirdekli yüksek performanslı bir işlemcinin bulunması bekleniyor. Bu işlemcinin Apple M2 olabileceği belirtiliyor. Şirketin M2 üretimine nisan ayının sonu itibarıyla başladığı konuşuluyor.

Apple yeni MacBook Pro için duyuruyu 7 Haziran’da başlayacak WWDC 2021 etkinliğinde yapabilir. Bu etkinlikte Apple’ın yeni işletim sistemleriyle ilgili ilk detayları öğrenmek de mümkün olacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR