Apple’dan iPhone 12 serisine özel iOS 14.2.1 güncellemesi

Apple, iOS 14.2.1 güncellemesini yayınladı. Anlaşıldığı kadarıyla yeni iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisi cihazları hedefleyen bu güncelleme birtakım hata düzeltmelerini barındırıyor. Bunların arasında iPhone 12 mini’de kilit ekranının donması problemine getirilen çözüm de bulunuyor.

iPhone 12 mini geçen cuma günü yurt dışında satışa sunuldu. Bazı kullanıcılar kısa bir süre sonra kilit ekranıyla ilgili bazı hassasiyet sorunlarını rapor etmeye başladılar. Telefonlarının kilidini açmak için kilit ekranını yukarı sürükleyen kullanıcılar bazı problemler yaşadı. Aynı zamanda el fenerini açma veya kamera düğmesini kullanmada da sorunların olduğu bildirildi.

Bu kilit ekranı problemlerinin nedeni tam olarak bilinmiyor. Neyse ki, Apple bu sorunların çözümünü bulmuş. Gelen iOS 14.2.1 güncellemesiyle birlikte iPhone 12 mini’deki bu kilit ekranı sorunları da gideriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
TSMC'den önemli çip kıtlığı açıklaması

Öte yandan Apple, iOS 14.2.1 güncellemesinin bazı MMS mesajlarının alınamamasına veya Made for iPhone etiketli bazı duyma cihazlarıyla ilgili ses kalite sorunlarına da çözüm getirdiğini söylüyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, güncellemeler daha çok Apple’ın en yeni akıllı telefonlarını hedefliyor gibi görünüyor. Daha eski iPhone modellerinde iOS 14.2 en güncel sürüm olarak görülüyor. iPhone 12 serisinin yeni üyeleri henüz Türkiye’de satışa sunulmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...