Apple’dan iPhone 12 serisine özel iOS 14.2.1 güncellemesi

Apple, iOS 14.2.1 güncellemesini yayınladı. Anlaşıldığı kadarıyla yeni iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisi cihazları hedefleyen bu güncelleme birtakım hata düzeltmelerini barındırıyor. Bunların arasında iPhone 12 mini’de kilit ekranının donması problemine getirilen çözüm de bulunuyor.

iPhone 12 mini geçen cuma günü yurt dışında satışa sunuldu. Bazı kullanıcılar kısa bir süre sonra kilit ekranıyla ilgili bazı hassasiyet sorunlarını rapor etmeye başladılar. Telefonlarının kilidini açmak için kilit ekranını yukarı sürükleyen kullanıcılar bazı problemler yaşadı. Aynı zamanda el fenerini açma veya kamera düğmesini kullanmada da sorunların olduğu bildirildi.

Bu kilit ekranı problemlerinin nedeni tam olarak bilinmiyor. Neyse ki, Apple bu sorunların çözümünü bulmuş. Gelen iOS 14.2.1 güncellemesiyle birlikte iPhone 12 mini’deki bu kilit ekranı sorunları da gideriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Telegram grup görüntülü görüşmeler için katılımcı sayısını 1000'e çıkardı

Öte yandan Apple, iOS 14.2.1 güncellemesinin bazı MMS mesajlarının alınamamasına veya Made for iPhone etiketli bazı duyma cihazlarıyla ilgili ses kalite sorunlarına da çözüm getirdiğini söylüyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, güncellemeler daha çok Apple’ın en yeni akıllı telefonlarını hedefliyor gibi görünüyor. Daha eski iPhone modellerinde iOS 14.2 en güncel sürüm olarak görülüyor. iPhone 12 serisinin yeni üyeleri henüz Türkiye’de satışa sunulmadı.

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...

Galaxy Watch 4 Classic sızıntısı ile yeni Wear OS kullanımda görülüyor

Samsung'un 11 Ağustos'taki Unpacked etkinliğine yaklaşık bir haftalık bir zaman var. 91mobiles tarafından yayınlanan yeni fotoğraflar, etkinlikte görebileceğimiz iki yeniliğe ilk kez gerçek dünyadan...