Apple internet TV servisi için özel programlar ve filmler hazırlayacak

apple internet tv

Tıpkı Hulu ve Netflix gibi, Apple da iTunes müşterilerine orijinal içerikler sunmayı kendisine hedef olarak seçmiş gibi gözüküyor. İnternette dolaşan haberlere göre, Cupertino merkezli şirket söz konusu orijinal içeriklerin yapımcılığını üstlenebilecek stüdyolar ve prodüktörlerle görüşmelerini sürdürüyor. Orijinal içeriklerin eylül ayında faaliyete geçeceği iddia edilen Apple internet TV servisinde de kullanılması ihtimaller arasında sayılıyor.

The Street’te yer alan haberde, Apple’ın TV kanallarıyla internet TV servisi için gerçekleştirdiği lisanslama görüşmelerinde somut bir yere varamamasının ardından rotasını orijinal içeriklere çevirdiği belirtiliyor. Şirketin söz konusu içerikleri iTunes aracılığıyla da sunabileceği iddia ediliyor.

Apple adına görüşmeleri şirketin başkan yardımcısı Eddy Cue’nin yürüttüğü belirtilirken, iTunes’un içerikten sorumlu başkan yardımcısı Robert Kondrk’in de görüşme masasında olduğu söyleniyor. Şirketin orijinal bir içerikle başarıya ulaşmasının Apple TV satışlarına da olumlu bir etki yapacağı düşünülüyor.

Orijinal içerik formülü Netflix, Amazon ve Hulu için oldukça başarılı sonuçlar vermişti. Amazon “Mozart in the Jungle” ve “Transparent” gibi özel içerikleriyle ödül kazanmayı başarmıştı. House of Cards, Orange is the New Black ve Narcos gibi özel içerikler ise Netflix’in kullanıcı tabanını genişletmesinde önemli rol oynayan faktörler arasında değerlendiriliyor. Apple’ın televizyon kanallarıyla gerçekleştirdiği içerik lisanslama görüşmelerinin Cupertino merkezli şirket adına pek de istediği biçimde gitmediğine dair haberler uzun süredir konuşuluyor. Yaklaşım değişikliğinin Apple adına daha kârlı olması da muhtemel gözüküyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...