Apple’ın üst yönetiminde dikkat çeken ayrılık

Bundan 20 yıl önce Apple’ın o dönemki CEO’su Steve Jobs, Ron Okamoto’yu Adobe’den transfer etmişti. Şirkette geliştirici ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapan Okamoto, daha sonra da Apple App Store’un kuruluşunda görev almıştı.

Uzun yıllardır Apple bünyesinde olan Okamoto’nun kısa süre önce emekliye ayrıldığı açıklandı. Bu ayrılığın Apple’ın App Store nedeniyle mahkemeye çıkacak olmasından kısa bir süre önce yaşanması dikkat çekiyor.

Okamoto’nun ayrılığını Bloomberg’den Mark Gurman ortaya çıkardı. App Store davasında potansiyel tanıklardan biri olan Okamoto, aynı zamanda dava dosyasında “eski küresel geliştirici ilişkilerinden sorumlu başkan yardımcısı” olarak tanımlanıyor.

Bloomberg’in haberine göre, Okamoto’nun görevini Susan Prescott devraldı. Ürün pazarlama yöneticilerinden biri olan Prescott, 2015’ten bu yana şirketin kamuoyunun karşısına çıkan simaları arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple ofise geri dönüş planını artan COVID vakaları nedeniyle erteledi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Activision-Blizzard taciz davası nedeniyle World of Warcraft için çalışmalar durdu

Okamoto artık Apple ve geliştirici ilişkileri konusunda çalışmasa da, mahkemede 1 saat boyunca ifade vermesi bekleniyor. Okamoto’nun ifadesinde App Store politikaları, iş modeli ve uygulama yazılımı iş kolundaki değişim gibi konulara değineceği belirtiliyor.

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...

Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)’i tanıttı

OnePlus kurucu ortağı Carl Pei liderliğindeki tüketici teknolojisi girişimi Nothing, ilk ürünü olan Ear (1) tam kablosuz kulaklıklarını resmen duyurdu. Nothing Ear 1 fiyatı...