Apple 2016’nın en iyi uygulama, oyun, müzik ve filmlerini açıkladı

google news abone ol

apple 2016 en iyilerApple, 2016’da dünya genelinde en çok sevilen uygulama, müzik, film ve oyunları açıkladı. Şirketin artık gelenekselleşen “En İyiler” listesinde uygulama ve oyunlar iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple TV için ayrı ayrı seçildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Apple Türkiye’de 2016’nın en iyi müzik, film ve uygulamalarını açıkladı

Fotoğraflara sanatsal bir hava kazandıran Prisma, yılın en iyi iPhone uygulaması oldu. Prisma’yı yıl içinde Facebook’un satın aldığı yüz filtreleme uygulaması MSQRD izledi. “Yılın en iyi iPhone oyunu” unvanını Clash Royale kazanırken, bu oyunun ardından Reigns geldi. Yılın en çok indirilen ücretsiz iPhone uygulaması ise Snapchat oldu.

Sketchbook Motion, Cupertino merkezli şirket tarafından yılın en iPad uygulaması olarak seçildi. Sketchbook Motion’ı Bear takip etti. Severed 2016’nın en iyi iPad oyunu olurken, Chameleon Run da bu oyunu izledi. YouTube, yılın en çok indirilen ücretsiz iPad uygulaması listesinin zirvesine yerleşti.

Watch uygulamaları arasında zirve MySwimPro’nun oldu. Oyunlar kategorisindeki birincilik ise Field Day’e gitti. Twitter, yılın en iyi tvOS uygulaması seçilirken, Riptide GP: Renegade, Cupertino merkezli şirket tarafından tvOS için “En iyi oyun” unvanına layık görüldü.

Apple kullanıcıları Drake’i çok seviyor

Cupertino merkezli şirketin müzik listelerinde ise Drake’in hakimiyeti dikkat çekiyor. “One Dance” yılın en iyi şarkısı olarak seçilirken, “Views” de yılın albümü unvanının sahibi oldu. Şirket, 2016’nın en iyi şarkılarının geri sayımını yılın son gününde Beats 1’da yayınlanacak özel bir programda da gerçekleştireceğini açıkladı.

Spotlight Apple kullanıcılarının da takdirini kazandı

Spotlight, 2016’da en iyi film Oscar’ının sahibi olmuştu. Ödüllü film, iTunes’ta yılın en çok indirilen filmleri arasına girmeyi de başardı. Söz konusu listeye Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor, Deadpool ve The Hateful Eight gibi filmler de girdi.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR