Apple bazı Avrupa Birliği ülkelerinde iOS ve Mac Geliştirici Programı ücretlerine zam yaptı

apple-gelistirici-programi-zam-020115

Apple’ın zam girişimleri sadece Türkiye’deki mağazalarında sattığı donanım ürünlerinin fiyatlarındaki artışla sınırlı değil. Şirket bazı Avrupa Birliği üye ülkelerde iOS ve Mac Geliştirici Programlarının ücretlerinde artırıma gitti. En azından İngiltere ve Almanya’daki geliştiriciler için ücret artışı geçerli oldu.

Almanya’da iOS ve Mac Geliştirici programının yıllık ücreti 80 avrodan 99 avroya çıkarken, İngiltere’deki fiyat da yıllık 60 pounddan 79 pounda çıktı.

Apple, geliştiricilerin uygulamalarını iOS ve Mac App Store mağazalarından dağıtabilmeleri için her iki geliştirici programına kaydı da zorunlu kılıyor. Geliştiriciler program üyelikleriyle birlikte geliştirici araçlarını elde ediyor, iOS ve OS X’in bir sonraki sürümlerine önceden erişim fırsatına kavuşuyor.

Bu değişikliklerin diğer ülkelerde geçerli olup olmadığı şu an için bilinmiyor. ABD’deki geliştiriciler için 99 dolarlık yıllık ücret geçerli olmaya devam ediyor. Bu arada Apple bu hafta içinde AB üyesi ülkelerde iTunes Store ve App Store’dan satın alınan oyun ve içerikler için iki haftalık iade süresi tanımaya başlamıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...