Apple App Store web sayfalarının tasarımını yeniledi

Apple, App Store’un web arayüzünde önemli bir değişiklik gerçekleştirdi. Yeniden tasarımla birlikte uzun zamandır aynı arayüzünü koruyan App Store web sayfaları yeni bir görünüme kavuşmuş oldu.

Yeni tasarım, iOS 11 ile tamamen yenilenen App Store mobil uygulamasının tasarımından izler taşıyor. Söz konusu tasarım daha büyük görseller sunuyor, aynı zamanda toplanmış içeriklere ve değerlendirmelere odaklanıyordu. Yenilenen web sayfasında büyük bir uygulama başlığı ve ikonu dikkat çekiyor. Ayrıca “Bu uygulama sadece iOS aygıtlarındaki App Store’da bulunur.” şeklinde bir not da sayfanın en başında yer alıyor.

Üst bölümün hemen altında ekran görüntüleri, uygulama açıklaması, güncelleme bilgisi, yorumlar ve uygulama boyutları, cihaz uyumluluğu ve benzeri gibi özel detaylar sıralanıyor.

Yeniden tasarımın bir parçası da, Apple’ın iPhone X’a özel ekran görüntülerini de kullanması. Daha önce web arayüzü sadece daha eski iPhone cihazlarından alınmış ekran görüntülerini gösterirdi. iPhone X ile uyumlu olmayan uygulamalarda eski düzen devam ediyor.

Yeni App Store web arayüzü, Apple’ın App Store’u iTunes masaüstü uygulamasından kaldırmasından aylar sonra geldi. Geçtiğimiz eylül ayında yayınlanan iTunes 12.7 sürümüyle birlikte Apple, iTunes’da sunulan içeriklerde basitleştirmeye gitmiş ve Kitaplar, App Store, iTunes U gibi bölümleri kaldırmıştı.

Apple benzer bir tasarım değişikliğini geçen yıl Apple Music’in web sürümünde de yapmıştı. Şimdi hem Apple Music hem de App Store web arayüzleri hem birbirine, hem de iOS’teki muadillerine benziyor.

Yenilenmiş App Store web tasarımını Teknoblog iPhone uygulaması sayfası üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Ikea’dan kablosuz şarj için masa altına monte edilebilen yeni çözüm

Ikea, kablosuz şarj için şimdiye kadar sunduklarından daha farklı bir çözüm duyurdu. Şirketin Sjömärke isimli kablosuz şarj aleti, standart masaların veya çalışma masalarının altına...

Call of Duty Mobile ikinci yaşını yeni haritayla kutluyor

İlk olarak COD: Black Ops 4'te tanıtılan ve içerisinde Malikâne, Nuketown ve İnşaat Alanı haritalarını da barındıran ve serinin gelmiş geçmiş en geniş haritası...

Netflix The Crown ile Emmy ödüllerinde şov yaptı

Netflix, popüler yapımlarından The Crown ile 2021 Emmy ödüllerinde adeta şov yaptı. Şirket toplamda 44 ödül kazanırken, bu ödüllerden 11 tanesini The Crown getirdi....

Okul için teknolojik ürün tavsiyeleri – Video

Okullar açıldı, yüz yüze eğitim başladı. İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinin ardından üniversitelerde de eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Okullar açılmış olsa da, alışverişler devam ediyor,...