Apple 20 inçlik katlanabilir ekranlı bir bilgisayar üzerinde çalışıyor iddiası

google news abone ol

Apple’ı yakından takip eden bir muhabir olan Mark Gurman, Bloomberg adına yayınladığı Power On e-posta bülteninde Apple’ın, iPad ve MacBook hibriti olarak tanımladığı 20 inçlik katlanabilir ekrana sahip bir cihaz üzerinde çalışıyor olabileceğini söyledi.

Gurman, Display Supply Chain Consultants’ın CEO’su ve analisti Ross Young’ın iddialarını destekleyerek, Apple’ın gerçekten de bu tür bir katlanır cihazın olasılığını değerlendirdiğini söylüyor. Geçen hafta Young, Apple’ın büyük ve katlanabilir ekranlı bir cihaz geliştirme konusundaki planlarının olabileceğine dikkat çekti. Gurman bu söylentiye biraz daha derinlik katmış oldu.

Gurman, cihazın fiziksel bir klavye ve izleme dörtgeni içermeyen, ikili ekranlı bir yapıya sahip olacağını iddia ediyor. Cihazda gezinme ve yazı yazma tamamen dokunmatik ekran tabanlı olacak. Muhtemel bir çıkış tarihi açısından Gurman, Young’ın 2026 tahmininden bahsediyor. Aynı zamanlarda Apple’ın üzerinde uzun zamandır konuşulan arabasının da piyasaya çıkacağı öne sürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple TV Plus yeni dizisi Shrinking'in yayın tarihini açıkladı

Lenovo, ortada katlanarak dokunmatik ekranlı bir dizüstü bilgisayar haline gelen 13 inçlik bir ekrana sahip ThinkPad X1 Fold ile zaten benzer bir şey yapmıştı. Ancak bu tasarım henüz mükemmel bir hâl almadı. 2026’da beklenen cihaza kadar Apple’ın işleri mükemmelleştirmek için yeterli zamanı var. Üstelik katlanabilir ekranların o zamana kadar daha da gelişeceğini tahmin ediyoruz.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR