Anker kablosuz şarj matıyla MagSafe’den yararlanmanın ilginç bir yolunu buldu

google news abone ol

Apple’ın MagSafe şarj sistemi, iPhone’ları şarj etmek için yepyeni bir yol sunuyor. Anker gibi üçüncü taraf şirketler de, hem Apple’ın sistemiyle çalışan resmi hem de yalnızca manyetik kuvvetten yararlanan resmi olmayan şarj cihazlarını yapma şansını değerlendirmekten geri durmuyor. Anker’in yurt dışında 22 dolara satılan yeni şarj aksesuarı ikinci kategoriye giriyor.

Anker Manyetik Kablosuz Şarj aksesuarı resmi bir MagSafe şarj aleti değil. Yani daha hızlı olan 15W şarj hızını veya resmi MagSafe ürünlerinde sunulan NFC özelliklerini desteklemiyor. Ancak 7.5W şarj sınırlamasına sahip olan ürün ilk bakışta Apple’ın kendi MagSafe kablosuz şarj aksesuarına çok benziyor. Aradaki farkı anlamak için kablonun diğer ucuna bakmanız gerekiyor. Anker’in modelinde aşırı derecede büyük bir USB-C ucu kullanılmış.

Bunun nedeni, Anker şarj cihazının standart şarj matını inceltmek için kabloları ve yongaları fişe doğru hareket ettiren, farklı bir şekle sahip normal bir Qi şarj cihazı olmasıdır. Üstelik şirkete göre bu tasarım, ısıyı azaltmaya da yardımcı oluyor. Garip görünebilir, ancak onu bir şarj kablosu olarak değil, daha çok minyatür bir Qi şarj cihazı olarak düşünürseniz, Anker’in burada yaptıklarını daha etkileyici bulabilirsiniz.

anker magsafe kablosuz şarj

Bu arada eni şarj cihazı Anker’in bu alandaki ilk denemesi olma özelliğini taşıyor. Şirket, yurt dışında satışa sunulan bu üründe stokların sınırlı olacağını söylüyor. Ancak yaklaşık bir ay içinde piyasaya çıkması gereken daha yükseltilmiş özelliklere sahip manyetik şarj cihazı modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds'ın çıkışı yakın

Öte yandan Anker şarj cihazı, Apple’ın MagSafe programının sınırlarının açık bir göstergesi sayılır. Resmi ürünler geliştiremeyen üçüncü taraf şirketler, Anker’in devasa USB-C fişi gibi yaratıcı çözümler bulmak zorunda kalıyor. Bunun yanı sıra, Anker’in şarj cihazı birinci nesil bir üründür, bu nedenle bu tür alternatifler muhtemelen zaman geçtikçe daha iyi hâle gelecektir. Ve 22 dolarlık yurt dışı fiyatıyla ki, Apple’ın resmi bir MagSafe şarj cihazı için talep ettiği ücretin kabaca yarısı kadardır; daha düşük şarj hızı, özellikle tasarımlar gittikçe daha rafine hale geldikçe, daha düşük fiyata değecek bir ödün olarak nitelendirilebilir.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın yakında çıkacak karma gerçeklik başlığı “xrOS” ile çalışacak

Apple, Bloomberg'den Mark Gurman'ın haberine göre, yakında çıkacak olan karma gerçeklik başlığının çalıştıracağı yazılımın "realityOS" olarak bilinen adını "xrOS" olarak değiştirdi. Gurman'ın da belirttiği...

En iyi Netflix aile filmleri: Ailecek izlenecek filmler

Özellikle hafta sonları, aile bireyleriyle bir aradaysanız, yapılacak en güzel işlerden bir tanesi ailecek izlenecek filmler arasından seçim yapmaktır. Netflix aile filmleri bu noktada...

Apple Arcade’e aralık ayında Dead Cells+ gibi yeni oyunlar geliyor

Apple Arcade, oyun oynamayı seven iPhone, iPad, Mac veya Apple TV kullanıcıları için gerçekten iyi bir arşiv sunuyor. Üstelik Apple, abonelik tabanlı oyun kütüphanesine...

ÖNE ÇIKANLAR