Acer Swift 5 için görüntü oranı değişikliği ve 12. Nesil Intel Core takviyesi

google news abone ol

Acer, Swift bireysel tüketici serisindeki güncellemeleri duyurdu. En önemli haber ise, amiral gemisi Swift 5 en sonunda 16:9 görüntü oranlı ekrandan daha uzun ve daha geniş olan 16:10 ekrana geçti. Böylelikle, söz konusu sıçramayı yapan birçok premium amiral gemisi ürün arasında en yenisi oldu.

Görüntü oranı dışında, yeni 14 inç Swift 5, kullanıcıların bildiği önceki Swift 5 modellerine oldukça benziyor. Yaklaşık 1.2 kilogram ile biraz daha ağırlaştı. Geçen yılki model yalnızca 1920 x 1080’de mevcutken, şimdi 2560 x 1600 ekrana sahip oluyor.

İçeride Acer Swift 5, Intel’in 12. Nesil Core işlemcilerine güncelleniyor. 16 GB’a kadar RAM ve 2 TB depolama alanı ile yapılandırılabilir. Bu kadar küçük bir cihaz için söz konusu depolama alanının yüksek bir miktar olduğunu söyleyebiliriz. Geçen yılki model maksimum 1 TB kapasite ile sınırlıydı.

acer swift 5

Ayrıca Swift 5’in 2022 versiyonu, geçen yılki modelde olduğu gibi bir parmak izi sensörüne sahip. Ayrıca Acer’ın “Geçici Gürültü Azaltma” teknolojisinden yararlanacağını söylediği bir FHD web kamerası da barındırıyor. Bu tür bir işleme yöntemi, görüntü kalitesinde bir iyileşmeye yol açabilir.

Yeni Swift 5, geçen yılın temel yapılandırmasından biraz daha pahalı olacak biçimde 1499 dolardan başlayan fiyatlarla haziran ayında Kuzey Amerika bölgesinde satışa sunulacak. Ayrıca mart ayında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’ya 1799 avrodan başlayan fiyatlarla gelecek. Nisan ayında Çin’e, 9999 yuandan başlayan fiyatlarla geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Qualcomm'dan yeni işlemci: Snapdragon 782G

Ayrıca Acer’dan yeni bir Swift 3 modeli de yolda. Daha bütçe odaklı olan bu cihaz, yine 16:9 görüntü oranına sahip ekranla gelmesine rağmen, 12. Nesil Intel Core işlemcilerle güncelleniyor. Kuzey Amerika’da 849,99 dolar; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 1199 avro ve Çin’de 5499 yuandan başlayan fiyatlarla sunulacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR