50 Cent unuttuğu Bitcoin hesabından 8 milyon dolar kazandı

google news abone ol

50 cent bitcoinRap yıldızı 50 Cent, 2014’te piyasaya sürdüğü “Animal Ambition” isimli albümünün Bitcoin ile satın alınmasını mümkün kılmıştı. O dönemde açtığı Bitcoin hesabına yıllardır dokunmayan rap yıldızı, sanal para biriminin değerinin fırlamasıyla birlikte hatırı sayılır bir parayı kasasına koydu. 50 Cent Bitcoin sayesinde 8 milyon dolar kazandı.

2014’te Animal Ambition albümü piyasaya çıktığında Bitcoin’in değeri 662 dolardı. Albümü satın almak için Bitcoin cinsinden oldukça küçük bir ödeme yapmak gerekiyordu. O dönemde 50 Cent’in Bitcoin ile yaptığı satışların toplam değeri 400 bin dolar seviyesindeydi. Ancak kripto para biriminin 2017’de uçuşa geçmesiyle birlikte rap yıldızının unutulan Bitcoin hesabında kalan paralar da değer kazandı. Bitcoin yüksek hızda dalgalansa da, hâli hazırda 50 Cent’in hesabındaki paranın değerinin 7 ila 8.5 milyon dolar arasında olduğu belirtiliyor.

50 Cent, ansızın kazandığı parayı Instagram ve Twitter hesaplarından yaptığı açıklamayla doğruladı. Kendisiyle gurur duyduğunu söyleyen rap yıldızı, “Numara yapmayacağım, bu b.ka sahip olduğumu unutmuştum.” ifadesini kullandı.

Bitcoin’in ateşli savunucuları, Twitter üzerinden 50 Cent’e yatırım yapabileceği farklı kripto birimleri önerme konusunda zaman kaybetmedi. Bu öneriler arasında en eğlencelisi ise 50 Cent’e değeri bir zamanlar 50 cent olan Deep Onion’ı almasının tavsiye edilmesi oldu.

50 Cent Bitcoin hesabının varlığını unutan ilk kişi değil

50 Cent Bitcoin hesabının varlığını unutan ilk kişi değil. Ancak şifresini hatırlamasının kendisi adına şans olduğu bir gerçek. Uzun zaman önce Bitcoin alan ve hesabına dokunmayan pek çok kişi, hesaplarının giriş bilgilerini hatırlayamadığı için ciddi bir servetten olmuş durumda.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yıllar süren gecikmenin ardından ilk Semi teslimatını Pepsi’ye yaptı

Elon Musk, perşembe günü, Twitter'ın başına geçmesinen bu yana ilk kez bir Tesla lansman etkinliğinde görüldü. Milyarder iş insanı, ABD'nin Nevada eyaletindeki bir Tesla...

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

ÖNE ÇIKANLAR