2018’de akıllı telefonlarınızda bu yeni emojileri göreceksiniz

google news abone ol

emoji 2018Her yılın bu zamanlarında telefonlara eklenecek yeni emoji karakterleri ortaya çıkar. Bu yıl da durum farklı değil. 2018 yılı içinde akıllı telefonlara gelecek olan 157 yeni his simgesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

Akıllı telefonunuzda, arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz küçük yüz simgelerinin belirlenmesinden sorumlu olan Unicode konsorsiyumu yeni karakterleri paylaştı. Akıllı telefon işletim sistemi yapımcıları ve sosyal medya siteleri de bu yeni simgeleri platformlarına entegre edecek.

Aşağıdaki galeride listesini bulabileceğiniz karakterlerden bazıları tanıdık gelebilir. Çünkü onların geleceği geçen yıl konuşulmuştu. Ancak şimdi resmi liste yayınlandı ve bu son listeye göre Google, Apple ve diğerleri kendilerini uydurmaya başlayacak.

Yeni emoji karakter seçenekleri arasında Üşüyen Yüz, Terleyen Yüz, Eğlenen Yüz ve aynı zamanda farklı cilt tonlarında süper kahraman simgeleri bulunuyor. Korsan bayrağı, rakun ve bunun gibi 140 karakter daha bulunuyor. Tüm liste aşağıdaki galeride yer alıyor:

Yukarıda gördüğünüz emoji tasarımları telefonunuzda göreceğiniz simgelerle aynı olmayabilir. Çünkü burada gördüğünüz listedeki simgeler Emojipedia’daki emoji uzmanları tarafından oluşturuldu. Tasarımlar şirketlerin Unicode’un belirlediği parametrelere uygun şekilde geliştirecekleri tasarımlarla benzerlik taşıyor. Bu açıdan fazlasıyla fikir veriyor.

Apple, Google ve diğer şirketler her bir ikon için parametreleri alacak ve bunları kendi tasarım stillerine uygun şekilde sistemlerine uyduracak. Böylelikle yeni duyurulan emojileri telefonunuzda kullanmaya alıştığınız tarzda göreceksiniz.

Yeni emoji karakterlerinin telefonunuza ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Unicode üreticilerin yeni karakterleri Haziran 2018’de almaya başlamalarını öngörüyor. Anlaşılan o ki, kullanıcıların Android P veya iOS 12 sürümlerini beklemeleri gerekecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Recep İvedik 7’den ilk fragman geldi

Disney+ Recep İvedik 7 paylaşımlarına devam ediyor. Çevrimiçi içerik platformu, filmin afişini kısa süre önce paylaşmıştı. Şimdi de filmin ilk fragmanı izleyicilerin karşısına çıktı. Togan...

Vivo Y02 6.51 inç ekran, 5000 mAh pille geliyor

Vivo Y02 geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılan Y02s'in ardından resmiyet kazandı. Akıllı telefonda ismi henüz açıklanmayan sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 3 GB...

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

ÖNE ÇIKANLAR