Ana Sayfa » Dosya » Yeni iPhone veya iPad’iniz için en iyi oyunlar (2015)

Yeni iPhone veya iPad’iniz için en iyi oyunlar (2015)

ipad-mini-retina-inceleme-00027

iOS işletim sistemli cihazların ortaya çıkışı mobil oyun dünyasında da pek çok şeyin değişmesine neden oldu. Bir dönem mobil oyun denince akla sadece Game Boy gelirken, bugün akla gelen ilk cihazlar iPhone ve iPad oluyor. iOS’in geniş uygulama ekosisteminin içinde her türlü zevke göre oyun bulmak mümkün. Buna ek olarak, bu cihazların internete kolayca bağlanabilmesi cihaz sahiplerinin arkadaşlarıyla oyun keyfi yaşamalarını mümkün kılıyor. Yeni iPhone veya iPad’inizde zevkle oynayabileceğiniz oyunlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Device 6

device-6-191213

Etkileyici ve gizemli bir romanı bir oyun maskesi altına gizleyen Device 6, interaktif bulmacaları ve kaleye hapsedilmiş bir kadının hikayesiyle birleştiriyor. Altı bölümden oluşan oyun, akıllara 1960’lı yılların casusluk maceralarını getiriyor.

Monument Valley

monument-valley-ipad-101214

Apple’ın 2014’ün en iyi iPad oyunu seçtiği, iPhone oyunları içinde de en iyiler listesine aldığı Monument Valley’i ”iOS’in en güzel oyunu” şeklinde tanımlamak abartılı olmayacaktır. İnanılmaz numaralar barındıran oyun oldukça garip ve sürükleyici, ancak fazla uzun sürmemesi oyuncuların heveslerinin kursaklarında kalmasına neden oluyor. Ancak sürenin kısalığı için de bir çözüm olduğunu belirtmek gerekiyor.

Gentlemen!

gentlemen-ios

Fonda çalan piyano müziği, melon şapkaları ve fiziği bir araya getiren Gentlemen!, görülebilecek en etkileyici çok kişili oyunlar arasında yer alıyor. Bir iPad’i paylaşan oyuncular, iki centilmeni ölümüne bir düellonun içine sokuyor. Bu düellolarda bıçaklar, bombalar ve katil güvercinler konuşuyor.

Thomas Was Alone

thomas-was-alone-301214

Thomas Was Alone’u ”arkadaşlık ve zıplamaya dair minmalist bir oyun” olarak tanımlamak mümkün olsa da, bu pek adil bir tanım olmayacaktır. Sürpriz duyguları ve dörtgenleri barındıran oyunda keşif ve zıplama da işin içine giriyor. Kulağa son derece garip gelse de, Thomas Was Alone oldukça eğlenceli anlar yaşatıyor.

Kingdom Rush Frontiers

kingdom-rush-frontiers-301214

Orijinal Kingdom Rush’tan pek farklı olmasa da, Kingdom Rush Frontiers da oyuncuları kendisine esir edecek bir potansiyele sahip. Kule savunması üzerine kurulu olan oyunda yeni kuleler, yeni büyüler ve yeni cephanelerle kuleyi ele geçirmeye çalışanlara karşı mücadele ediliyor.

Badland

badland-201213

Badland’de oyuncular, tüylü bir yaratığa mükemmel renklere sahip bir ormanda tehlikeli türler, ağaçlar ve çiçekler arasında yaptığı yolculukta yardımcı oluyor. Son derece güzel bir tasarıma sahip olan Badland’de toplan 80 seviye bulunuyor. Tasarım ve etkileyici müzik birleşince oyuncuların kendilerini ormanda hissetmeleri epey kolaylaşıyor

Tilt to Live 2

tilt-to-live-2

Tilt to Live 2’da oyunculardan kızıl salgından ve karşılarına çıkan engellerden ekranı sallayarak kurtulmaları isteniyor. Ancak bunu söylemenin yapmaktan çok daha kolay olduğunu belirtmek gerekiyor. Temel amacı hayatta kalmak olan oyunda oyuncuların mümkün olduğunca fazla güçlendiriciyi takip etmeleri ve atom bombalarını kendi avantajlarına olacak şekilde patlatmaları gerekiyor.

The Room Two

the-room-two

Geçmiş yıllarda Apple’dan ”yılın en iyi oyunu” ödülünü kazanan The Room’un devamı olan The Room Two’da oyunculardan bağlantılı bir bulmaca serisini çözmeleri isteniyor. Selefine kıyasla daha zorlu ve uzun olan The Room Two, oyuncuları farklı yerlere ve maceralara sürüklüyor.

Hundreds

Hundreds-ios

Görünüm itibarıyla son derece etkileyici olan Hundreds’da oyuncular baloncukları kolektif değerleri 100’e ulaşıncaya dek büyütmeye çalışıyor. Kullanıcıların dokunduğu balonlar kırmızıya dönüşürken, iki balonun birbirne değmesi oyuncunun başarısız olduğu anlamına geliyor.

80 Days

80-Days

”80 Günde Devr-i Alem” temalı bir oyun olan 80 Days’de oyuncular tüm dünyayı kapsayan bir yarış içine giriyor. Başka oyuncularla da yarışmanın mümkün olduğu oyunda, oyuncular ulaşım modlarını kendileri seçebiliyor ve dünyanın karşılarına çıkardığı engelleri alt edebiliyor.

Limbo

limbo-ios

Limbo unutulması pek kolay olmayan, üzücü ancak aynı zamanda muhteşem bir oyun. Şahane tek renkli görselleri, ürpertici bir çevre ve kendine özgü bulmacalarla birleştiren Limbo, eşine nadir rastlanacak bir oyun kimliği taşıyor.

The Walking Dead

walking-dead-ios

Genelde sinemadan veya televizyondan oyun dünyasına yapılan uyarlamalar pek iyi sonuç vermese de, The Walking Dead bu genelleme için bir istisna oluşturuyor. Zombi kalabalığına karşı hayatta kalma yeteneklerini test eden oyuncular, düzenli olarak yeni bölümlerin yayınlanması sayesinde bu maceraları daha uzun soluklu biçimde yaşayabiliyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ramazan ayında uygulanacak yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı

Son zamanlarda artan günlük vaka sayıları nedeniyle Ramazan ayının başlangıcından itibaren yeni koronavirüs tedbirlerinin alınması bekleniyordu. Bugün düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı ardından bir açıklama...

Samsung’dan Galaxy S21 Ultra ile S20 Ultra karşılaştırması

Samsung, 2020 ve 2021'in ilk yarılarında çıkan ve birbirinin takipçisi olan Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modelleri için karşılaştırma niteliğinde bir infografik...

Apple’ın yeni etkinliği için beklenen işaret Siri’den geldi

Yeni Apple etkinliği için beklenen doğrulama, Apple'ın dijital asistanı Siri'den geldi. MacRumors sitesinin haberine göre, Siri'ye Apple'ın sıradaki etkinliğinin ne zaman olduğu sorulduğunda "20...

Microsoft Nuance’i 19.7 milyar dolar karşılığında satın alıyor

Microsoft'un ses tanıma teknolojileri üzerinde çalışan Nuance'i satın almaya hazırlandığına dair haberler kısa süre önce gündeme gelmişti. Beklenen açıklamanın yapılması da fazla zaman almadı....

Galaxy S21 FE sızıntısı geleneksel tasarımı gösteriyor

Samsung'un Galaxy S20 FE'nin gördüğü ilgi nedeniyle cihazın takipçisi üstünde çalıştığı biliniyor. Galaxy S21 FE adını taşıması beklenen bu akıllı telefona dair detaylar da...

Apple’a göre iMessage Android sürümü yarardan çok zarar verirdi

Apple, iMessage’ın mavi baloncuklarının Android'e geçiş yapan kişilerin önünde büyük bir engel olduğunu biliyor, bu nedenle hizmet Google'ın mobil işletim sisteminde hiç görünmedi. Bu...