PAYLAŞ

Canon’un yeni bir üst sınıf profesyonel DSLR fotoğraf makinesini test ettiği söyleniyor. Canon EOS-1D X modelinin malzeme kalitesini ve tasarımını barındıracağı tahmin edilen bu makinede 75 megapiksel sensör ve daha ilgi çekici özelliğin bulunacağı iddia ediliyor.

canon-logo

Photography Bay sitesinin güvenilir kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre makinenin arkasında yer alan ekran şaşırtıcı derecede yüksek bir çözünürlüğe sahip olacak. Ayrıca makinenin kare hızının da 1D X modelininkinden daha yüksek olacağı öne sürülüyor, bununla birlikte makinenin full frame olup olmadığı noktasında net bir bilgi henüz ortalarda yok.

Sitenin kaynağı makinenin bu yıl içinde tanıtılacağı ve gelecek yıldan itibaren de piyasaya çıkacağını da dile getiriyor. Muhtemel tanıtım tarihi olarak da eylül ve ekim ayları işaret ediliyor.

Japon şirketin diğer muhtemel konsept ve geleceğe yönelik olarak tasarlanmış ürünlerle birlikte bu kadar yüksek çözünürlüğe ve süper hızlı işlemciye sahip bir makineyi test ediyor olması mantıklı görünüyor. Bununla birlikte Canon’un gelecek nesil profesyonel kamerasında 47 megapiksel sensöre bağlı kalması da ihtimaller dahilinde bulunuyor.

İlgili >> Photography Bay

Önceki HaberNokia Glance modunu diğer Lumia serisi telefonlara taşıyor
Sonraki HaberGoogle Glass için bileşen üreten Himax'in yüzde 6.3'lük hissesini satın aldı
1983 Antalya doğumlu olan Sabri Küstür'ün teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Bu ilgi O'nun İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümüne girişine de etki yapmıştır. Dört yıllık lisans eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde telekomünikasyon üzerine yüksek lisans yapan Sabri Küstür elde ettiği mesleki eğitimi ve deneyimi farklı bir şekilde kullanmayı tercih etmiştir. Teknoblog'un genel yayın yönetmenliği görevini yürüten Sabri Küstür ayrıca Avea Mobil Dergi'nin de editörlüğü ve interaktif uygulamalarının yürütülmesi görevlerini üstlenmektedir.