Teknoloji

Dedikodu: Canon 75 megapiksel profesyonel DSLR makine test ediyor

Canon’un yeni bir üst sınıf profesyonel DSLR fotoğraf makinesini test ettiği söyleniyor. Canon EOS-1D X modelinin malzeme kalitesini ve tasarımını barındıracağı tahmin edilen bu makinede 75 megapiksel sensör ve daha ilgi çekici özelliğin bulunacağı iddia ediliyor.

canon-logo

Photography Bay sitesinin güvenilir kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre makinenin arkasında yer alan ekran şaşırtıcı derecede yüksek bir çözünürlüğe sahip olacak. Ayrıca makinenin kare hızının da 1D X modelininkinden daha yüksek olacağı öne sürülüyor, bununla birlikte makinenin full frame olup olmadığı noktasında net bir bilgi henüz ortalarda yok.

Sitenin kaynağı makinenin bu yıl içinde tanıtılacağı ve gelecek yıldan itibaren de piyasaya çıkacağını da dile getiriyor. Muhtemel tanıtım tarihi olarak da eylül ve ekim ayları işaret ediliyor.

Japon şirketin diğer muhtemel konsept ve geleceğe yönelik olarak tasarlanmış ürünlerle birlikte bu kadar yüksek çözünürlüğe ve süper hızlı işlemciye sahip bir makineyi test ediyor olması mantıklı görünüyor. Bununla birlikte Canon’un gelecek nesil profesyonel kamerasında 47 megapiksel sensöre bağlı kalması da ihtimaller dahilinde bulunuyor.

İlgili >> Photography Bay

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER