Teknoloji

Zoom for Home cihazlarına yeni katılan akıllı ev ürünleri

Zoom for Home cihazlarına yeni katılan akıllı ev ürünleri

Özellikle koronavirüs döneminde popüler hâle gelen video iletişim platformu Zoom ev için kullanıma uygun Zoom for Home çözümleri arasına Amazon, Facebook ve Google gibi platformların cihazlarının katıldığını duyurdu.

Türkiye’de resmi olarak satışı yapılmayan Amazon Echo Show, Facebook Portal ve Google Nest Hub Max gibi cihazlara Zoom desteğinin eklenmesi sayesinde, kullanıcıların arkadaşları, aileleri ve çalışma arkadaşlarıyla daha kolay bağlantı kurmaları mümkün olacak. Ayrıca bu cihazlarla video destekli ortak çalışmak, daha sıkı ilişkiler kurmak ve yüz yüze görüşme yapmak olanaklı hale geliyor. Zoom for Home çözümlerinin bir parçası olan Zoom Toplantı kullanıcıları, bu akıllı ekranlarda Zoom Toplantılar için HD ses ve görüntü ile entegre takvimlerini kullanabilecek.

Eylül ayında dağıtıma çıkacak olan Portal için Zoom ile müşteriler, eve dahil olan bir cihazı kullanarak, tek tuşla yüz yüze iletişim ve dijital beyaz tahta uygulamalarına katılabilecek. Bunun yanında, Portal’ın akıllı kamerası, iş arkadaşları ve aile ile etkili video görüşmeler yapmak için kişiyi otomatik olarak kadrajda tutabiliyor. Portal için Zoom, Portal Mini ve Portal+ modelleriyle tanıtılacak ve ilerisi için Portal TV desteğiyle kullanıma sunulacak.

Amazon Echo Show için Zoom ile birlikte, Alexa müşterileri de yakında Zoom video konferanslara, belirli Echo Show cihazlarıyla katılabilecekler. Echo Show için Zoom ile müşteriler, sadece “Alexa, Zoom toplantıma katıl” gibi komutlar vererek yüksek kalitede toplantı deneyimine erişebilecekler. Alexa uygulaması içinde takvim eşleştirildiğinde ise, Alexa toplantı ID’si ve parolayı bilmesine gerek olmadan, planlanmış toplantılara eller serbest bir şekilde, otomatik katılma olanağı verecek. Zoom, Echo Show 8 ile başlayarak, ABD’deki Amazon Echo Show cihazlarına bu yılında sonunda gelecek.

Google Nest Hub Max için Zoom ise, doğal yüksek çözünürlüklü Zoom video görüşmelerini geliştirerek, bu cihaza taşıyacak. Google Takvim ve Google Asistan ile tam entegre olan cihaz sayesinde, müşteriler “Hey Google, toplantıma katıl” gibi komutlarla eller serbest biçimde kontrolün keyfini çıkarabilecekler. Zoom, aralarında Nest Hub Max’in de bulunduğu Asistan destekli Akıllı Ekranlara bu yılında sonunda gelecek.

Zoom for Home cihazlarına yeni katılan akıllı ev ürünleri

Zoom CPO’su Oded Gal, “Zoom’u bu popüler cihazlara taşıdığımız için heyecanlıyız. İnsanların hem profesyonel hem de kişisel video iletişim ihtiyaçları için kullanımı kolay ekranlara olan ihtiyacı her zamankinden daha belirgin.” dedi. Facebook Portal Ürün Yönetimi Direktörü Micah Collins ise, “Portal ve Zoom, bu işe özel bir cihazda aileniz ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmanızı sağlayarak iş gününüze güç katan ve insanı saran bir arama deneyimi yaratıyorlar.” şeklinde yorumladı. Alexa Communication?ın Direktörü Brian Oliver da “İnsanların arkadaşları, aileleri ve çalışma arkadaşlarıyla bağlı kalmasına yardımcı olmak için buna benzer özellikler sunmak, her zamankinden daha önemli.” dedi. Google Asistan Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü Lilian Rincon ise “Asistan destekli akıllı ekranları kullanmanın en popüler yollarından birisi videolu aramalar. Biz de insanların istedikleri video arama hizmetinden faydalanarak arkadaşları ve aileleriyle temasta kalabilmelerini istiyoruz. Nest Hub Max ve Google Asistan, bağlı kalmanın çeşitli yollarını sunuyorlar ve kullanıcılarımıza daha fazla seçenek sunduğumuz için heyecan duyuyoruz.” dedi.

Morning Consult tarafından gerçekleştirilen, Evden Çalışma ve İşin Geleceği adlı güncel çalışma, COVID öncesinden bu yana, sadece evden çalışan yetişkinlerin sayısının üç katına çıktığını ve bunların üçte birinin, şirketleri masraflarını karşıladığı taktirde evlerini ev-ofise dönüştürmek istediğini ortaya koyuyor. Ayrıca, güncel bir Gartner çalışması da şirket liderlerinin yarıya yakınının çalışanların artık tamamen uzaktan ve tam zamanlı çalışmalarına izin verme niyetleri olduğunu kaydediyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER