%99: En popüler 99 cevabı bulun

yuzde-99-001

Popüler oyun ve yarışma formatları, akıllı telefonlar ve mobil uygulamalardaki gelişim doğrultusunda ceplerimize gelmiş durumda. 1990’lı yıllarda Erol Evgin’in sunduğu Aileler Yarışıyor’un popüler yarışma formatı da, birkaç küçük değişiklikle akıllı cihazlara taşındı. %99’da oyuncular geniş kapsamlı sorulara verilen en popüler cevapları bulmaya çalışıyor.

yuzde-99-002

%99’un her bir seviyesinde kullanıcılara üç farklı soru yöneltiliyor. Bu sorulardan iki tanesinde “Yeşil Sebzeler” veya “Kadınların çok zaman harcadığı bir şey” gibi genel ama aynı zamanda subjektif sorulara cevaplar verilmesi isteniyor. Seviyelerdeki üçüncü sorudaysa oyunculara bir fotoğraf gösteriliyor ve fotoğrafın akıllarına getirdiklerini ya da fotoğrafta gördükleri somut unsurları sıralamaları isteniyor. Seviyelerdeki kategorilerden biri tamamlandığında arkasından gelen seviyenin de kilidi açılıyor.

yuzde-99-003

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GM 21 Pro İncelemesi

%99’da yöneltilen sorular ilk etapta kulağa oldukça basit geliyor. Ancak sorulara verilen cevapların hem genel hem de subjektif olması, tüm cevapları açığa çıkarmayı zorlaştırıyor. Örneğin, “Sürüngenler” kategorisinde kertenkele, yılan ve timsah gibi popüler cevaplar kolaylıkla ortaya çıkarılabiliyor, ancak akla gelmesi daha zor cevapları bulmak bir süre sonunda epey zorlayıcı bir hâl alabiliyor.

yuzde-99-004

Bu noktada %99’un jokerleri devreye giriyor. Kullanıcılar 10 altın karşılığında bulmak istedikleri cevaplardan birinin ilk harfini, cevabın toplamda kaç harften oluştuğunu ve cevapta bulunan harflerin de içinde bulunduğu bir harf kümesini görebiliyor. Baş harfle yetinmeyenler, daha fazla altın kullanarak ekstra yardım alabiliyor. Jokerlere harcanan altınların karşılığı, kategoriler tamamlandığında verilen ödüllerle alınabiliyor. Buna ek olarak, oyun her gün düzenli olarak oynandıkça armağan olarak verilen altınların miktarı düzenli olarak artıyor. %99’da altın kazanmanın bir diğer yolu ise uygulamaya soru önermek veya soruların yanıtlandığı anketlere katılmak. Önerdikleri soruları kabul edilen kullanıcılar, karşılığında 50 altınlık bir ödül alıyor. Ankete katılma seçeneği ise henüz aktive edilmiş değil.

yuzde-99-005

Uygulama içi satın alma özelliği sayesinde kullanıcılar altın sayılarını kısa yoldan artırabiliyor. Buna ek olarak, gösterilen reklamlar da premium pakete geçişle birlikte ortadan kalkıyor. Gösterilen reklamlar ekranın tam ortasında belirdiği için kazara bu reklamlara dokunmak ve uygulamadan çıkmak fazlasıyla olası gözüküyor.

yuzde-99-006

%99 tam anlamıyla bilgiye dayalı bir oyun olmasa da, oyuncuların günlük hayata dair pratik bilgileri ve izlenimleri çerçevesinde yanıtlayabileceği sorular sayesinde keyifli vakit geçirmek mümkün oluyor.

%99 iOS ve Android uygulamalarını iTunes App Store veya Google Play Store uygulama mağazaları üzerinden indirebilirsiniz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi için yeni iddia

Samsung'un ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte Galaxy S21 FE modelini de tanıtması bekleniyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı yeni bir haber, bu telefonun tanıtımının...

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın