YouTube Shorts videolarında reklam gösterimi test ediliyor

google news abone ol

YouTube Shorts platformu 2021’de hatırı sayılır bir ivme kazanmıştı. Google şimdi de bu dikey ve kısa videolarda reklam gösterimini test ediyor. İnternet devinin iş birimi şefi Philipp Schindler, Alphabet’in son finans raporunun değerlendirildiği yatırımcı toplantısında “Henüz ilk günlerdeyiz. Ancak reklam verenlerden gelen ilk geri bildirimler ve sonuçlar umut veriyor” ifadesini kullandı.

Shorts platformu 2020’de TikTok’a rakip olması amacıyla yola çıkmıştı. Akıllı telefonlarla çekilen 15 saniyelik kısa videoların bulunduğu platformun kapsama alanı 2021 itibarıyla genişlemişti.

Platformun günlük ortalama görüntüleme sayısı hâlihazırda 30 milyarı geçmiş durumda. Bu sayı geçtiğimiz yılın dört katı seviyesinde. Alphabet ve Google CEO’su Sundar Pichai, “Tüm ürünlerimizde olduğu gibi, önce muhteşem kullanıcı deneyimine odaklandık. Şimdi de parasallaştırma özelliklerini zaman içinde yerleştirmek için çalışacağız” şeklinde konuştu.

6.87 milyar dolar satış geliri açıklayan YouTube, 7.48 milyar dolarlık piyasa beklentisinin altında kaldı. YouTube’un çatı şirketi Alphabet de 68,01 milyar dolarlık geliriyle beklentileri tutturamamıştı. Yine de, Alphabet’in gelirlerinin bir önceki yıla kıyasla yüzde 8 oranında arttığını belirtmekte fayda var.

YouTube Shorts platformunun büyümesi, Google’ı servise reklam entegre etme konusunda cesaretlendirmiş gibi görünüyor. Reklamlı Shorts deneyiminin kullanıcı tarafında nasıl yankı bulacağı zamanla anlaşılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR