YouTube Premium ve Music sadece bir yılda 30 milyon abone kazandı

YouTube’un Music ve Premium hizmetleri, yaklaşık bir yıl içinde dünya genelinde 30 milyon ücretli abone kazanarak toplam abone sayısını 80 milyona çıkardı. Bu, YouTube’un geçen yılın eylül ayında bildirdiği 50 milyon aboneye göre büyük bir sıçramaya işaret ediyor. Anlaşılan o ki, daha fazla kullanıcı her iki hizmetle birlikte gelen avantajlara erişmek istiyor.

Bu yeni rakamlar, YouTube Music ve Premium’un bu yıl geçen yıldan daha hızlı büyüdüğünü gösteriyor. Geçen yılki raporda YouTube, yalnızca bir yılda her iki hizmetine de 20 milyon abone eklediğini söylemişti. Google, her iki raporda da her bir servise özel abone sayılarını açıklamıyor, bu nedenle kullanıcıların tam olarak hangi hizmetlere abone olduğu ve her bir hizmetin kaç abonesinin olduğu net değildir. Ayrıca, ücretsiz deneme sürecinde olanların da bu rakamlara dahil edilmesi işleri biraz bulandırıyor.

YouTube Premium ve Music Türkiye fiyatları

Son gelen zamla birlikte aylık ücreti 29,99 TL’ye çıkan YouTube Premium, reklamsız videolar, arka planda oynatma ve çevrimdışı indirmeler dahil bir dizi avantaj sağlyor. Ayrıca YouTube Music ve YouTube Kids’e de toplu erişim sunuyor. Aylık 20,99 TL tutarındaki YouTube Music aboneliği, yalnızca dinleyebileceğiniz bir müzik kitaplığına erişmenizi sağlar. YouTube Premium erişimiyle birlikte gelmez, ancak yine de çevrimdışı dinlemeyi destekler ve telefonunuz kilitliyken müzik dinlemenizi sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
YouTube Premium nedir, neler sunuyor, nasıl abone olunur? - Video

YouTube’un iki hizmetinde tam olarak kaç abonenin bulunduğunu bilmediğimiz için ve aynı zamanda Apple Music ve Amazon Music’in de eşit derecede ketum davranması nedeniyle, YouTube Music’in diğer müzik akış hizmetlerine göre ne durumda olduğu hakkında net bir yorum yapmak zor. Ancak araştırma şirketi Midia’nın yakın tarihli bir tahmini, Apple’ın 78,6 milyon aboneye sahip olabileceğini ve Amazon Music ve Çin’e özel Tencent Music’in yaklaşık 68,1 milyonu geride bıraktığını gösteriyor. Bu arada Spotify, geçtiğimiz temmuz ayında 188 milyon ücretli aboneye ulaştığını açıklamıştı.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun