YouTube mobil uygulamalarına video izlemeyi kolaylaştıran yenilikler

YouTube mobil uygulamalarını birkaç yeni özellikle güncelledi. Eklenen yeni hareketler, güncellenmiş çalma kontrolleri ve ek özellikler sayesinde videoları görüntülemek ve kontrol etmek daha kolay hâle geliyor.

En önemli güncelleme tam ekranda video görünümünü etkinleştirme ve devre dışı bırakmayı kolaylaştıran yeni hareket oluyor. Düğmeye tıklatmak veya telefonu döndürmek yerine, video penceresi üzerinde parmağınızı yukarı sürükleyerek tam ekrana geçebilirsiniz. Tam ekrandayken aşağı sürükleyerek de standart oynatıcı sayfasına geri dönebilirsiniz.

youtube mobil uygulama

Söz konusu hareketler yalnızca oynatma penceresini kaydırırken çalışıyor. Bu nedenle, hem iOS hem de Android’deki uygulamalardan çıkmak için kullanılan kaydırma hareketleriyle karıştırılması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Video oynatıcıda birkaç yeni düğme daha var. Artık videoyu otomatik oynatmayı açma veya kapatma düğmesi ile birlikte, doğrudan video kontrol menüsünde görünen yeni bir altyazı düğmesi var. Bir videoda ne kadar zaman geçtiğini ve ne kadar süre kaldığını görmek arasında geçiş yapmak için videonun zaman etiketine dokunmanız yeterli olacaktır.

Güncellenen uygulamalar, YouTube’un son birkaç aydır geliştirmekte olduğu video bölümleri özelliğinin genişletilmiş bir sürümünü de içeriyor. Şimdi küçük önizleme resmi de dahil, video için tüm bölümleri gösteren yeni bir liste görünümü var.

youtube mobil uygulama

Son olarak YouTube, bir video izlerken daha iyi bir deneyim için kullanıcılara telefonlarını döndürmelerini (belki daha önce bahsedilen yeni tam ekran hareketini kullanarak) veya bir VR başlığı kullanmalarını önerecek yeni bir “önerilen eylemler” grubu ekliyor. YouTube, gelecekte daha fazla önerilen eylem eklemek için de çalışacağını söylüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...