YouTube mobil uygulamalarına video izlemeyi kolaylaştıran yenilikler

YouTube mobil uygulamalarını birkaç yeni özellikle güncelledi. Eklenen yeni hareketler, güncellenmiş çalma kontrolleri ve ek özellikler sayesinde videoları görüntülemek ve kontrol etmek daha kolay hâle geliyor.

En önemli güncelleme tam ekranda video görünümünü etkinleştirme ve devre dışı bırakmayı kolaylaştıran yeni hareket oluyor. Düğmeye tıklatmak veya telefonu döndürmek yerine, video penceresi üzerinde parmağınızı yukarı sürükleyerek tam ekrana geçebilirsiniz. Tam ekrandayken aşağı sürükleyerek de standart oynatıcı sayfasına geri dönebilirsiniz.

youtube mobil uygulama

Söz konusu hareketler yalnızca oynatma penceresini kaydırırken çalışıyor. Bu nedenle, hem iOS hem de Android’deki uygulamalardan çıkmak için kullanılan kaydırma hareketleriyle karıştırılması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Video oynatıcıda birkaç yeni düğme daha var. Artık videoyu otomatik oynatmayı açma veya kapatma düğmesi ile birlikte, doğrudan video kontrol menüsünde görünen yeni bir altyazı düğmesi var. Bir videoda ne kadar zaman geçtiğini ve ne kadar süre kaldığını görmek arasında geçiş yapmak için videonun zaman etiketine dokunmanız yeterli olacaktır.

Güncellenen uygulamalar, YouTube’un son birkaç aydır geliştirmekte olduğu video bölümleri özelliğinin genişletilmiş bir sürümünü de içeriyor. Şimdi küçük önizleme resmi de dahil, video için tüm bölümleri gösteren yeni bir liste görünümü var.

youtube mobil uygulama

Son olarak YouTube, bir video izlerken daha iyi bir deneyim için kullanıcılara telefonlarını döndürmelerini (belki daha önce bahsedilen yeni tam ekran hareketini kullanarak) veya bir VR başlığı kullanmalarını önerecek yeni bir “önerilen eylemler” grubu ekliyor. YouTube, gelecekte daha fazla önerilen eylem eklemek için de çalışacağını söylüyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...

GoPro yola Hero 10 Black ile devam ediyor

GoPro, Hero 10 Black ile kullanıcılarının karşısına "amiral gemisi" sınıfından yeni bir aksiyon kamerası çıkarıyor. Hero 10 Black tasarım bakımından Hero 9'dan uzaklaşsa da,...