YouTube sadece mobil platformlarla televizyonlardan daha fazla kişiye ulaşmayı başarıyor

youtube-logo-140415

New York’ta reklamverenler için düzenlenen bir etkinliğe katılan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, YouTube’un 18-49 yaş grubundaki mobil izleyici sayısının TV kanallarının izleyici sayısından fazla olduğunu belirtti. YouTube geçtiğimiz yıl erişilen kişi sayısı konusunda TV kanallarını geride bırakmayı başardığını açıklamıştı. Bahsi geçen başarıları yakalamanın kolay olmadığını belirten Wojcicki, ortada ciddi bir emek ve ölçüm süreci bulunduğunu da vurguladı.

Tam rakam paylaşmayan YouTube CEO’su, ziyaretçi sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 40 oranında, sitede geçirilen zamanın ise yüzde 50 oranında arttığını dile getirdi. 10 yılı geride bırakan video paylaşım servisi için söz konusu rakamların fazlasıyla etkileyici olduğunu kabul etmek gerekiyor. Yıldızlarını iyice parlatma konusunda çeşitli projeler geliştiren YouTube’un bu verilerden de cesaret aldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

YouTube’un mobil platformlardaki başarısı Google için de iyi haber anlamına geliyor. Şirket geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği finansal sonuç değerlendirme toplantısında, mobil reklamlardaki sıkıntıların giderilmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü açıklamıştı. Google’ın masaüstündeki reklam performansını sergileyemediği mobil platformlarda YouTube bayrağı yukarıda tutmaya devam ediyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...