Teknoloji

YouTube ana sayfa tasarımında değişikliğe gidiyor

youtube ana sayfa

YouTube bir süredir video sayfası için yeni bir tasarımı test ediyor. Material You tasarım diline uygun şekilde gerçekleştirilen değişikliklerde sıra ana sayfaya gelmiş gibi görünüyor. YouTube ana sayfa tasarımını tüm platformlarda değiştirmeye hazırlanıyor.

Yeni ana sayfa tasarımı bir süre önce YouTube’un masaüstü ve mobil web sitelerinde görüldü. Mobil web sitesine bakıldığında konu başlıkları alanında gösterilen konu başlıklarının kapsül şeklinde değilde köşeleri yuvarlatılmış çerçevelerin içine alındığı görülüyor.  “Keşfet” sekmesinin yönlendirmesinin en sola taşınması ve ekranın altındaki araç çubuğunun ortasına Short ikonuna yerleştirilmesi de değişiklikler arasında yer alıyor.

Masaüstü sitesindeki ana sayfada ise daha belirgin değişiklikler söz konusu. Öncelikle koyu renk temasında koyu gri yerine gerçek siyahın tercih edilmesi dikkat çekiyor. Arama çubuğu kapsül şeklinde sunulurken, konular karuselinin de değiştiği görülüyor. YouTube Music Android uygulamasında da bu tasarıma geçiş yapıldığını belirtmekte fayda var.

YouTube ana sayfa tasarımındaki yenilikleri hâlâ test ediyor. Dolayısıyla tüm kullanıcıların bu tasarımla karşılaşmasına biraz daha zaman olduğunu belirtmek gerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER