M2 işlemcili yeni MacBook Pro için kafa karıştıran ekran iddiası

google news abone ol

Apple geçtiğimiz sonbaharda MacBook Pro serisini yenilerken giriş seviyesinde konumlanan modeli kapsam dışında bırakmıştı. O günden bu yana şirketin söz konusu modelin M2 işlemcili versiyonu üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bloomberg’den Mark Gurman, yeni MacBook Pro hakkında dikkat çeken ancak aynı zamanda kafa karıştıran bir iddiayı gündeme getirdi.

Gurman’ın “Power On” isimli bülteninin en yeni sayısında Apple’ın giriş seviyesindeki MacBook Pro’da da dokunmatik Touch Bar’dan vazgeçeceği belirtiliyor. 2021 model MacBook Pro’yu ProMotion ekranla sunan şirketin giriş segmentinde böyle bir tercihte bulunmayacağı da Gurman’ın öngörüleri arasında yer alıyor.

ProMotion ekranın varlığı, 120 Hz seviyesine kadar yenileme hızlarına ulaşılabileceği anlamına geliyor. Mini-LED arka aydınlatma özelliğinin sunulması ihtimali de ortadan kalkmışa benziyor. Bu nedenle serinin baz modelinin ekranı diğer seçenekler kadar parlak olmayacağı anlaşılıyor. Yeni modelin arkada kalacağı alanlardan birinin de dahili depolama alanı olacağı söyleniyor.

Gurman’ın verdiği bilgiye göre, Apple 2022’de en az dört adet M2 işlemcili Mac çıkaracak. Yeni MacBook Pro’nun yanı sıra MacBook Air, 24 inç iMac ve giriş seviyesi Mac mini de kullanıcılarla buluşacak. Apple’ın 27 inç iMac Pro’yu ise M1 Pro ve Max işlemcilerle sunacağı söyleniyor.

Yeni MacBook Pro için henüz bir çıkış tarihinden bahsedilmiş değil. Ancak bilgisayarın Apple’ın bir sonraki donanım etkinliğinden önce tanıtılmasına pek ihtimal verilmiyor. Gurman’a göre, şirket 8 Mart’ta bir etkinlik düzenleyerek yeni iPad Pro ve iPhone SE’yi tanıtacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR