Teknoloji

Yeni iPhone SE için çentikli ekran iddiası tekrar gündemde

256 gb iphone xr yeni iphone se
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Yeni iPhone SE hakkındaki söylentiler bir süredir etrafta dolaşıyor. Ekran Tedarik Zincirleri Danışmanları’ından (DSCC) Ross Young, yeni nesil iPhone SE’nin 6.1 inç çentikli LCD ekranla geleceği iddiasını tekrarladı.

Young’a göre, iPhone SE’nin yeni versiyonu 2024’te kullanıcıların karşısına çıkacak. Ancak bu telefonda Face ID’nin kullanımı konusunda henüz kesin bir çıkarımda bulunmak kolay değil. Apple’ın maliyeti düşük tutmak adına Touch ID tercihinden şaşmayabileceği söylense de, şirketin artık yeni tasarıma geçiş yapması muhtemel görünüyor.

Yeni nesil iPhone SE’nin tasarımı itibarıyla iPhone XR’ın mirasçısı olması bekleniyor. Ancak maliyeti düşük tutmak amacıyla Apple’ın bu telefona Face ID bileşenlerini yerleştirmeyebileceği belirtiliyor. Hem çentiğin hem de Touch ID’nin bulunacağı bir telefonun değişik görüneceği söylenebilir.

Yeni iPhone SE hakkındaki dedikoduları daha uzun süre duymamız sürpriz olmayacaktır. Zira telefonun 2024’ten önce tanıtılmayacak olması, dedikoduların çıkışı için de uzun bir zaman aralığı bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER