Yakında beklenen Sony 1000XM4 kablosuz kulaklık yepyeni bir tasarımla gelecek

Sony, bir sonraki nesil gürültü engelleme özellikli tam kablosuz kulaklık modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. The Walkman Blog sitesi sayesinde WF-1000XM4 olarak adlandırılacak modelin hemen hemen her açıdan görüntülerini görüyoruz. Bunlar, şubat ayında çıkan ilk sızıntılarla da örtüşüyor.

Yeni tasarım, epey eskiyen 1000XM3‘ten oldukça farklı görünüyor Sony, görünüşe göre bu kulaklıkları oldukça küçültmüş durumda. Artık düzleştirilmiş hap şekline sahip değil. Bu nedenle yuvarlak bir dış tasarıma sahip Galaxy Buds Pro, Sennheiser Momentum True Wireless 2 gibi rakiplere daha yakın görünüyor. Sony logosunu yana taşınmış, böylece marka bu sefer o kadar belirgin olmayacak.

Şirket, imzası niteliğinde olan siyah ve bakır/roze altın renk seçeneklerine sadık kalıyor. Kulaklık başlıkları çoğunlukla siyah renkli, ancak gürültü engelleme için kullanılan harici mikrofonların çevresinde renk tonları görülüyor. Sony, 1000XM3’lerden sonra piyasaya sürülen birçok birinci sınıf kulaklık tarafından sunulan kablosuz şarj özelliğini de barındıracak biçimde şarj kutusunu da yenileyecek gibi görünüyor. Şarj çıkışı arttığı için kasa prize takıldığında daha hızlı şarj olabilir.

sony wf-1000xm4

Sony’nin ABD Federal İletişim Komisyonu gizlilik talepleri doğrultusunda The Walkman Blog sitesi, WF-1000XM4 kulaklıkların önümüzdeki ay resmi olarak duyurulabileceğini düşünüyor. Bu sefer kablosuz kulaklıklar su ve tere dayanıklı olacaklar mı? Bu, önceki modelde önemli bir eksiklikti. LDAC desteği de merak edilen noktalar arasında yer alıyor. Önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm sorular cevabını bulmuş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Microsoft'tan okyanus atıklarıyla üretilmiş çevre dostu fare

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun