Xiaomi Mix Fold 2’nin katlanabilir ekranları için yeni iddia

google news abone ol

Katlanabilir ekranlı Xiaomi Mix Fold 2 hakkındaki haberler bir süredir etrafta dolaşıyor. Ünlü duyumcu Digital Chat Station, Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonunun ekranlarının ilk Mix Fold’dan daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtti.

Mix Fold 2’de iç ekranın yenileme hızı da 120 Hz olacak. Xiaomi orijinal Mix Fold’da bu hızı sadece telefonun dış ekranında sunmuştu. Katlanabilir telefonun ekranlarıyla ilgili olarak verilen bilgiler bununla sınırlı kalmıyor.

Mix Fold 2’nin görüntü oranının kısa süre önce duyurulan Honor Magic V’ninkine benzer olması bekleniyor. Magic V’de 21:9 dış ekran ve 10.3:9 iç ekran bulunuyor. İç ekran, görüntü oranı 21:9 olan iki parçaya bölünüyor. Mix Fold 2’nin dış ekranının da orijinal Mix Fold’a kıyasla daha kullanışlı olacağı belirtiliyor.

Xiaomi Mix Fold 2’nin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Bunun 2022 model bir amiral gemisi için kolay bir tahmin olduğu söylenebilir.

Daha önce çıkan bir habere göre, Xiaomi Mix Fold 2’nin Ultra İnce Cam’ı ile korunan bir ekranla gelecek. Telefonun 2022’nin ilk çeyreğinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR