Xiaomi Mix Fold 2’nin katlanabilir ekranları için yeni iddia

Katlanabilir ekranlı Xiaomi Mix Fold 2 hakkındaki haberler bir süredir etrafta dolaşıyor. Ünlü duyumcu Digital Chat Station, Xiaomi’nin yeni katlanabilir telefonunun ekranlarının ilk Mix Fold’dan daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtti.

Mix Fold 2’de iç ekranın yenileme hızı da 120 Hz olacak. Xiaomi orijinal Mix Fold’da bu hızı sadece telefonun dış ekranında sunmuştu. Katlanabilir telefonun ekranlarıyla ilgili olarak verilen bilgiler bununla sınırlı kalmıyor.

Mix Fold 2’nin görüntü oranının kısa süre önce duyurulan Honor Magic V’ninkine benzer olması bekleniyor. Magic V’de 21:9 dış ekran ve 10.3:9 iç ekran bulunuyor. İç ekran, görüntü oranı 21:9 olan iki parçaya bölünüyor. Mix Fold 2’nin dış ekranının da orijinal Mix Fold’a kıyasla daha kullanışlı olacağı belirtiliyor.

Xiaomi Mix Fold 2’nin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Bunun 2022 model bir amiral gemisi için kolay bir tahmin olduğu söylenebilir.

Daha önce çıkan bir habere göre, Xiaomi Mix Fold 2’nin Ultra İnce Cam’ı ile korunan bir ekranla gelecek. Telefonun 2022’nin ilk çeyreğinde resmiyet kazanması bekleniyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun