Xiaomi Mi 10S’in tanıtım tarihi belli oldu

Herkes Xiaomi’den Mi 11 serisinin yeni üyelerini tanıtmasını beklerken, Çinli üretici geriye doğru bir adım atıyor. Xiaomi, 10 Mart’ta Mi 10S adını taşıyan yeni bir akıllı telefonu gözler önüne çıkaracak.

Mi 10S’te ana kamera görevini 108 megapiksel sensör üstlenecek. Kurulum akıllara Mi 10 Ultra’yı getirse de, bazı büyük farkların olduğu belirtiliyor. Bu da Mi 10S’in eski bir telefonun yeniden adlandırılmış versiyonu niteliğinden fazlasını taşıdığını gösteriyor.

Mi 10S’in arkasında dörtlü bir kamera sistemi bulunuyor. Bu sistemde 108 megapiksel ana kameranın yanı sıra çift LED flaş yer alıyor. Mi 10S’te periskop kameranın bulunmayacak. Sistemi ultra geniş açılı kamera, makro kamera ve derinlik sensörü tamamlayacak.

Paylaşılan fotoğraflarda telefonun ön paneli görülmüyor. Ancak akıllı telefonda AMOLED bir panelin bulunması ve parmak izi tarayıcının da bu panelin içinde olması bekleniyor. Telefonun TENAA kayıtlarına göre, cihazın ekranının üzerinde tek bir ön kamera bulunuyor.

Beklentilere göre, Xiaomi Mi 10S Qualcomm Snapdragon 870 işlemciyle gelecek. Telefona ihtiyaç duyduğu enerjiyi ise 5000 mAh pil verecek. Bu pilin 33W şarj desteğine de sahip olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Chrome 92 ile gizli sekmeleri Face ID veya Touch ID ile açma imkanı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bir YouTuber AirTag'i Tim Cook'a gönderince neler oldu? - Video

Google arama gelirleri rekor kırdı, YouTube gelirleri patladı

Google, geride kalan üç aylık dönemde 17,9 milyar dolarlık rekor bir kâr elde etti ve bu finansal tablolar sayesinde, COVID-19'a rağmen yükselen diğer teknoloji...

Instagram 16 yaşından küçükler için hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor

Facebook'a ait Instagram, uygulamayı gençler için daha güvenli hale getirmek için tasarladığı çeşitli değişiklikleri kullanıma sunuyor. Artık, hizmete kaydolan ve 16 yaşından (veya belirli...

iPhone 12 satışları Apple’a durgun dönemde rekor gelir ve kâr getirdi

Apple'ın rekor kıran kazanç raporları dizisi açıklanan en son çeyrek raporuyla birlikte devam ediyor. Şirket, geride kalan Nisan-Haziran 2021 döneminde 81,43 milyar dolar gelir...