Xiaomi Mi 10i 5G’nin özellikleri yeni paylaşımla doğrulandı

Xiaomi Mi 10i 5G için paylaşım Xiaomi yöneticilerine şirketin başkan yardımcısı Manu Kumar Jain de katıldı. Jain, Mi 10i 5G’nin Mi 10, Mi 10T, Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite’ın da bulunduğu ailede yerini alacağını belirtti.

Mi 10i, öncelikli olarak Hindistan’da satışa sunulacak. Akıllı telefonun arkasında 108 megapiksel çözünürlüklü bir ana kamera sensörünün bulunacağı belirtildi. Diğer detaylar içinse 5 Ocak’ı beklemek gerekiyor.

Paylaşılan videoda telefonun dörtlü arka kamera sistemini görmek de mümkün oluyor. Telefonun arkasında “108 MP AI kamera” ve “Built for 5G” (5G için üretildi) yazıları göze çarpıyor. Ancak Jain, kamera sensörünün yeni olduğunun altını çiziyor. Bu sensörün eylül ayında tanıtılan Samsung HM2 olması muhtemel görünüyor.

Xiaomi Mi 10i 5G’nin kalbinde de görece yeni bir işlemci olan Qualcomm Snapdragon 750G bulunuyor. Snapdragon 750G’nin kullanıldığı ilk cihaz da Mi 10T Lite olmuştu. Bu durum, yukarıda bahsettiğimiz aile bağlarıyla da örtüşüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung kârını artırdı, katlanabilir cihazlara olan bağlılığını yineledi

Ancak akıllı telefonun temelinde Mi 10T Lite bulunmuyor. İpuçları telefonun Redmi Note 9 Pro 5G’nin üzerine kurulduğunu gösteriyor. Bu da telefonda 6.67 inç büyüklüğünde IPS LCD ekranın ve 33W hızlı şarj desteğine sahip 4820 mAh kapasiteli pilin bulunacağı anlamına geliyor. HDR 10 desteği ve 120 Hz yenileme hızı da 6.67 inç ekranın özellikleri arasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ZTE Axon 30 iyileştirilmiş ekran altı kamera sistemiyle geliyor

Xiaomi Mi 10i 5G, Amazon Hindistan ile iş birliği içinde satılacak. Telefona dair diğer bilgiler için önümüzdeki haftayı beklemek gerekiyor.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...