Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı telefonu metroda görüntülendi

Samsung, Huawei ve Motorola gibi şirketler katlanabilir telefonlarını piyasaya sürmüş durumda. Bu gruba yakında başka bir üretici daha kazanacak gibi görünüyor. Xiaomi katlanabilir telefon çalışmalarında ciddi bir mesafe katetmişe benziyor. İnternete sızan fotoğraflar Xiaomi’nin çalışmalarını gösteriyor.

Çin’de bir metroda çekilen fotoğraflarda Samsung Galaxy Fold’a benzeyen katlanabilir ekranlı telefon, MIUI 12 kullanıcı arayüzüyle görülüyor. Telefonun etrafının tasarımının detaylarının görülmesini engelleyecek şekilde sarılmış olması da ayrıca dikkat çekiyor.

Metroda görüntülenen cihazın gelişiminin ne aşamada olduğu konusunda somut bir bilgi yok. Ancak fotoğraflara bakıldığında Xiaomi’nin neredeyse üretime hazır bir prototip geliştirdiğini söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Snapdragon Wear 5100 Qualcomm kodlarında görüldü

Fotoğraflarda MIUI 12 kullanıcı arayüzünün yanı sıra 256 GB dahili depolama alanı da görülüyor. Ekranın üzerinde veya üst köşelerde kamera görülmüyor. Güç butonu ve ses kontrol tuşlarının ise sağ kenara yerleştirildiği anlaşılıyor.

Xiaomi katlanabilir telefon çıkarma konusundaki isteğini daha önce göstermişti. Geçtiğimiz ay çıkan haberlerde, Çinli üreticinin katlanabilir telefonunu 2021’de tanıtabileceği belirtilmişti.

TikTok hikaye özelliğini test etmeye başladı

Twitter, Fleets adını verdiği hikaye özelliğinin fişini çekse de, bu format sosyal ağlar arasındaki popülaritesini koruyor. TikTok, The Verge sitesine gönderdiği e-postayla hikaye özelliğini...

Oppo yeni ekran altı kamera teknolojisini ve bir sonucunu sergiledi – Video

Oppo, ekran altı kamera teknolojisinin geldiği en son noktayı sergiledi. Şirket, teknolojinin en son sürümünde, ekranın bütünlüğünden ödün vermeden bir selfie kamerasının ekranın altına...

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...