Teknoloji

Xiaomi Civi 3 Dimensity 8200 işlemciyle gelecek

xiaomi civi 2 xiaomi civi 3

Xiaomi Civi 2, 2022’nin eylül ayında tanıtılmıştı. Bu telefonun Civi 2s tarafından takip edilmesi muhtemel görünüyor. Xiaomi Civi 3 içinse 2023’ün ikinci yarısı işaret ediliyor. Civi 3 için daha uzun bir süre beklemek gerekiyor, ancak telefonla ilgili söylentiler şimdiden etrafta dolaşıyor.

Bu söylentilerin en yenisi, Civi 3’ün Qualcomm Snapdragon işlemci taşımayacağını gösteriyor. Telefonun kalbinde Dimensity 8200 işlemcinin bulunması bekleniyor. Ekran çözünürlüğünün ise, Civi 2’deki gibi, Full HD+ olacağı belirtiliyor. Civi 3’ün diğer özellikleri ise şu an için belirsizliğini koruyor.

Xiaomi Civi serisinde öncelikle tasarıma odaklanıyor. Şık tasarımıyla dikkat çeken cihazlar barındıran serinin en güncel cihazı olan Civi 2’de kavisli AMOLED ekran bulunuyor. Bu ekranın üstündeki kapsül şeklindeki kesikte ise telefonun iki kamerasını görmek mümkün oluyor. Civi 3’ün de benzer simetrik tasarım unsurları taşıyacağı söyleniyor.

Xiaomi Civi 3 dünyaya farklı bir isimle açılabilir

Xiaomi Civi 3’ün yanı sıra 13 Lite’ın küresel versiyonu üstünde de çalışıyor. Bu telefonun Civi 2’nin biraz değiştirilmiş bir versiyonu olacağı söyleniyor. Dolayısıyla Civi 3’ün de Çin dışına başka bir isimle açılması sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER