Xiaomi Civi 1S Snapdragon 778G Plus işlemciyle resmiyet kazandı

Eylül ayında tanıtılan Xiaomi Civi, ön kamerasının yetenekleriyle gençleri hedefleyen bir cihaz olarak tanıtılmıştı. Civi ailesine yeni bir üyenin katılması da fazla zaman almadı. Bu yeni üye Xiaomi Civi 1S adını taşıyor.

Civi 1S, daha önce açıklandığı gibi Qualcomm Snapdragon 778G Plus işlemciye sahip. Akıllı telefon kutusundan Android 12 ve MIUI 13 yüklü olarak çıkıyor. Bunlar dışında Civi ve Civi 1S arasında bir fark söz konusu değil. İki telefonun Çin’deki satış fiyatları bile aynı.

6.55 inç büyüklüğündeki ekran yine 1080p çözünürlüğe ve 120 Hz yenileme hızına sahip. Ekranın üstündeki delikte ise yine 32 megapiksel çözünürlüklü bir ön kamera bulunuyor. Arka tarafta ise 64 megapiksel ana kameraya 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro kamera eşlik ediyor.

İlk Civi’de Snapdragon 778G işlemci mevcuttu. Civi 1S ise yukarıda da belirttiğimiz gibi Snapdragon 778G Plus işlemciyle geliyor. Bu iki işlemci arasında GPU, görüntü sinyali işlemcisi ve modem konusunda bir fark bulunmadığını belirtmekte fayda var. Bu işlemciye 8 veya 12 GB RAM ile 128 ya da 256 GB depolama alanı eşlik ediyor.

8 mm. kalınlığındaki Civi 1S, tartıda 166 gram çekiyor. Telefonda microSD kart yuvası ve 3.5 mm. kulaklık jakı bulunmuyor.

xiaomi civi 1sKutusundan Android 12 ve MIUI 13 yüklü olarak çıkacak telefonda 55W şarj desteğine sahip 4000 mAh pil mevcut. Telefonun kutusundan şarj adaptörü çıkmıyor. Ancak Xiaomi isteyenlere ek bir ücret olmadan şarj adaptörü tedarik edecek.

Xiaomi Civi 1S Çin’de 2299 yuan (5232 TL) başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun