Xiaomi Civi 1S’in işlemcisi tanıtımdan önce açıklandı

google news abone ol

Xiaomi Civi serisinin ilk üyesini geçtiğimiz eylül ayında tanıtmıştı. Bu serinin yeni üyesi de 21 Nisan’da gözler önüne çıkacak. Xiaomi tanıtım öncesinde Civi 1S hakkındaki bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Bu paylaşımların en yenisi, telefonun işlemcisiyle ilgili.

Çinli üreticinin Weibo hesabından yapılan paylaşım, telefonun kalbinde Qualcomm’un Snapdragon 778G Plus işlemcisinin bulunacağını gösteriyor. Bu işlemciye eşlik edecek bellek ve depolama alanı seçenekleri konusunda ise henüz bilgi verilmiş değil.

Xiaomi’nin paylaşımında Civi 1S’in Civi’ye kıyasla daha pürüzsüz ve daha dayanıklı olacağı da belirtiliyor. Buna ek olarak, pil ömrünün de daha uzun olacağı bilgisi veriliyor. Ancak pil kapasitesi konusunda da şimdilik net bir detay paylaşılmadı.

Xiaomi Civi 1S, 21 Nisan’da Türkiye saatiyle 09:00’da başlayacak etkinlikte gözler önüne çıkacak. Dolayısıyla akıllı telefonla ilgili diğer detayların gün yüzüne çıkması için çok uzun bir süre beklemek gerekmeyecek. İlk Civi modelini Çin dışına çıkarmayan Xiaomi’nin yeni telefonunda nasıl bir politika izleyeceği merak ediliyor. Civi 1S’in başka bir isim altında dünyaya açılması sürpriz olmayacaktır.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

ÖNE ÇIKANLAR