Teknoloji

Xiaomi 15, üç 50 megapiksel kamerayla gelecek

xiaomi 14 15

Xiaomi 15 büyük ihtimalle ekim ayının ortasında Çin’de gözler önüne çıkacak. Akıllı telefonun ve Pro versiyonunun Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemci taşıyan ilk telefonlar olarak resmiyet kazanması bekleniyor. Yeni bir sızıntı, Xiaomi 15’in özellikleri konusunda fikir edinmeyi sağlıyor.

Akıllı telefonun 1.5K çözünürlüklü LPTO ekrana sahip olması bekleniyor. 50 megapiksel ana kamerayı yine 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 50 megapiksel 3x telefoto kameranın tamamlayacağı belirtiliyor. Bu üç kameranın da büyük diyafram genişliklerine sahip olacağı iddia ediliyor.

RAM kapasitesi için en büyük seçeneğin 16 GB, depolama alanı içinse maksimum kapasitenin 1 TB olacağı belirtiliyor. Ultrasonik ekran içi parmak izi tarayıcısının varlığı da yeni sızıntıda bir kez daha dile getiriliyor. Stereo hoparlörler ve iyi bir titreşim motoru da telefonun özellikleri arasında sayılıyor.

Xiaomi 15 siyah ve beyaz renk seçenekleriyle gelecek

Xiaomi 15’in siyah ve beyaz renk seçenekleriyle geleceği belirtilirken, arka panel için hem cam hem de suni deri seçeneklerinin sunulacağı söyleniyor. Pil kapasitesi konusunda henüz bir detay sızmasa da, yeni nesil pil hücreleri sayesinde aynı alanda daha fazla pil kapasitesi sunmanın mümkün olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER